| DinuMariuspc a întrebat:

Va rog, am un smartphone Prestigio pa 4044 duo este cumparat de nou din magazin.Problema este ca se incalzeste in parte de sus intre blitz de la camera si baterie.Iar cea mai mare problema este ca bateria se descarca forte repede.Precizez ca am cumparat si o baterie noua originala si incarcator nou original...ce sa fac ca totusi am nevoie de telefon. Va multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Sa-l duci in garantie, o data, de doua ori, apoi soliciti banii inapoi.Si eu am unul dar 4020, sunt niste ciurucuri.Eu l-am dus acum a 2-a oara daca merge la fel scriu la OPC sa-mi dea banii inapoi ca mi-a mancat nervii.Mai bine luam Allview.

| DinuMariuspc explică:

NU mai are garantie
a cazut si are o crapatura mica a ecranului nu mare, bine stiu sigur ca nu este de la acea cazatura deoarece a functionat 4 luni perfect de la acea cazatura...da luminiozitate la minim am folosit tote trucurile da da bateria se descarca in 3 ore fiind neutilizat

| Tufa_Yonut_1997 a răspuns:

Nu iti face grei ca se incalzeste acolo e proceorul si ca sa nu se mai descare asa de repede micsoreaza luminozitatea si in chide aplicatile atunci cad iesi din ele. si instaleaza DU Battery Saver

| DinuMariuspc explică (pentru Tufa_Yonut_1997):

Am folosit toate trucurile si bateria mi se descarcarca in 3 ore