| claudiu12_9253 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul meu. Din cand in cand se restarteaza singur in timp ce eu lucrez la el.Care ar putea fi problema? Am reinstalat windowsul dar tot aceeasi problema.Inca la prima instalare mia dar o eroare, ceva cu hardul. Dar la a doua nu. E posibil la prima sa fi dat deoarece in timp ce se instala s-a auzit un zgomot la unitate.Ca si cand asi fi deschis calculatorul atunci. E posibil sa fie o problema cu hardul?

Răspuns Câştigător
| Deeiutss a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator.numai ca doar se stingea si daca nu asteptam 5 min si il aprindeam se stingea la loc.incearca sa demontezi unitatea si curata bine bine de praf toate piesele

6 răspunsuri:
| Adrick a răspuns:

Cred ca problema nu este de la windows.chiama un master si iti va spune! sad

| xkatax97 a răspuns:

Ori e l-ai supra solicitat ori e ceva de la praf.nu stiu exact happy dul la cineva sa il vada.

| klaudytza a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema sad dc? confused
dar am fost la o firma nu stiu cum se chema thinking care repara happyelectronice si nu si ce mi-a schimbatsi acum merge binehappywinkingtonguebatting eyelashes

| NipponGaDaisuki a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si nu stiu cum sa o remediez, dar macar calculatorul meu e punctual se restarteaza la fix 2h.

| justbogd4n a răspuns:

Da,si eu am patit si era de la hard, avea BADURI si a trebuit sa il arunc
Si daca nu e de la hard sigur e de la temperatura, incearca sa scoti tabla de la carcasa si poate ai vreun prieten care stie sa puna pasta termoconductoare pe procesor

| catalin21 a răspuns:

Scoate capacul si curata cooler-ul procesorului. intra in bios si cauta CPU temperature...trebuie sa fie pe la 40 de grade... daca zici ca iti face asa de la inceput are o problema hardul. dar tu curata-l de praf. si pune pasta pe procesor.