| Twain a întrebat:

Am un defect si nu prea stiu sa scap de el crying
Ca sa fiu mai explicit:
Pun suflet in tot cea ce fac...iar atunci cand aud vorbe despre mine care nu sunt adevarate...chear daca ma mint ca nu le dau atentie, in interior sunt terminat.
Ms anticipat

3 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Pai stii, probabil am si eu acel defect, sau l-am avut. Acum nu ma mai consum. Nu-ti place cum sunt? E ok, le place altora. Nu mai pune atata la suflet, treci peste, uita. Tu stii ca nu e adevarat, iar cei ce te cunosc si tin la tine, te vor crede pe tine, asta-i important. Nu stiu daca ti-am fost de folos, dar totusi. tongue

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Il am.Pun la suflet orice, ma raneste mult.

| Hukez a răspuns:

Nu este un defect, din contra tine de personalitatea ta, de felul tau de a fi.
Singurul lucru cert pe care il poti face este sa incerci sa numai pui suflet pentru orice si sa acorzi o atentie deosebita doar lucrurilor importante.
De exemplu daca auzi vorbindu-se urat despre tine ai doua optiuni: ori te faci ca nu auzi si nu acorzi important celor zise; ori le raspunzi cu tupeu si incredere din nou fara a pune la suflet cele zise.