| Katgirl12 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot scapa de cosuri, dar natural.

Răspuns Câştigător
| rapgirl123 a răspuns:

Eu folosesc o masca preparata de mine, in casa, care nu costa mult.
uite cum se prepara: intr-un vas mai mic, pui 2 aspirine, apoi le pisezi, pana acestea devin pulbere. peste aceasta pulpere pui 3 linguri cu miere si amesteci pana cand amestecul devine omogen. Aplici pe toata fata, si masezi usor timp de 2 minute. apoi clatesti cu apa rece. Si gata big grin. Mie mi-a fost recomandata de cineva care se pricepe foarte bine. Ai parte de un masaj placut, purificarea tenului, scapi de cosuri si vei avea si un ten curat. Acest tratament il aplici de 2-3 ori pe saptamana, pana scapi de toate cosurile si punctele negre. Apoi poti folosi de 2 ori pe saptamana o masca dpar din miere pentru a-ti mentine tenul curat. AI 2 avantaje: nu dai banii pe produse "speciale" iar 2... e facut de tine (tratamentulhee hee) daca mai vrei si alte tratamente foarte bune, da-mi un mesaj privat cu id.ul tau si o sa iti zic si alte tratamente daca ai nevoie (par, unghii, ten) big grin

8 răspunsuri:
| Mik3 a răspuns:

Zeama de lamaie, tarate, mananca drojdie putina in fiecare seara.

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Te speli de multe ori pe zi cu apa si sapun happy la mine functioneazawinking happy

| FesCuDungi a răspuns:

Crema de galbenele

| AllysaDeea a răspuns:

Cauta in reviste ca libertatea femeia acolo vei gasi uite iti dau o reteta ameste 2 lingurite de miere de albine cu 1/2 zeama de lamaie si zatu de la o cafea si data pe fata de 3 ori pe zi (reteta asta este buna si pentru parul gras) fundita plizz

| Pawy a răspuns:

Bunahappy
Pai,am auzit ca trebuie sa tai un castravete in jumate(pe lung)si sa te ungi cu el pe fata, apoi lasi 10 minute se se usuce fata, iar apoi te spelihappy
Sper ca te-am ajutat:*

| ѕнαттнєηє a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele chatterbox Oricum, cea mai importanta e igiena!:* Funda?!

| alexxa318 a răspuns:

Fa-ti aburi cu ceai de musetel

| camperboy1 a răspuns:

Le spargi si te faci cu spirt se usuca e garantat 100% funta? happy big grin