| anonim_4396 a întrebat:

Aveti parcuri in localitate? mari cu lacuri sau amenajari frumoase? sa scrieti si orasul va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Galati allina.galati.nu-i oras mai fain dacat galatiul. avem, dunarea, bratesul, prutul, malina, catusa.si altele.

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da.Stau in Constanta si stau in apropiere de Parcul Tabacariei. E un parc mare, care inconjoara Lacul Tabacarieihee hee. E frumos...langa el este si un ditamai mall-ullaughing, o gradinita, un loc mare amenajat pentru copii care se numeste "Tara Piticilor", un club al pensionarilor, o terasa cocotata undeva sus, si un bar pe acolo, un teatru de vara... e destul de frumos.big grin

| Silvia a răspuns:

@sharky, si tu stai in Constanta?rolling on the floorlaughing

| Kidu a răspuns:

Da, in Botosani-Parcul Mihai Eminescuhappy-are un lac mare cu barcute si un parculet pentru copii cu topogan, etcbig grin

| vilmaristul a răspuns:

La cat de mare este rm valcea, avem foarte multe parcuri frumos amenajate, cel din zavoi are chiar si un lac; parcul mircea cel batran, in centru, este oaza de liniste in dupa-amiezile de vara fierbinte sau linistea toamnelor tarzii; iar parcul rotary este exclusiv pentru copii si este,, european"
avem foarte multa zona verde, si sper sa nu apara cine stie ce firme,, insticlate",, infierate" sa ne strice bucuria frumosului!

| vilmaristul a răspuns:

Tepes!
sunt din galati si iti dau dreptate dar raportand suprafata municipiilor la suprafata verde rm valcea bate galatiul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La noi e super fain, primarul nostru inca se judeca cu cei care au proiectat cladirile din Dubai...seamana izbitor de tare cu ce sa construit pe acolo in ultimi ani, ne-au pus palmieri si cocotieri sa nu uitam de unde ne-am dat jos iar strazile sunt exotice si pline de cascadori care isi risca viata zi de zi tongue iar cand sunt inundatii fiecare locuitor isi aminteste de vorbele primarului..."fiecare locuitor va avea dunarea la piciorele lui"hee hee te-as invita dar...sa nu copiezi ceva de pe aicihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ploiesti. Ploiestiu-ul are parcuri frumoase. Sunt destul de multe, insa nu toate foarte bine dotate. Eu una nu prea merg in parcuri, mai degraba merg pe "bule". big grin "bule" este abrevierea de la "bulevard" pe care o folosesc impreuna cu gasca mea de nebuni. te pup

| Zjzh333 a răspuns:

Da, Brasov happy. Parcul Aerotec cu racheta, avion, turn de control este cel mai adorat de fetita mea. A fost realizat de cei de la Art Decor https://decorurban.ro.