| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutor.

Mi-a spalat mama geanta de scoala cu tot cu carnetul de note...
Carnetul e destul de ok dar sau sters toate notele scrise cu pix cu gel, inclusiv mediile de pe cls a5a, eu sunt a6a.Notele de pe anul trecut nu mai sunt in catalog.

O sa ii spun dirigintei, o sa iauun carnet nou, dar e vreo problema cu mediile?

Precizez ca imi stiu media generala pe cls 5a.

Dau

Răspuns Câştigător
| mirunix a răspuns:

In primul rand, s-au* sters.
In al doilea rand, cataloagele se pastreaza 10 sau 20 de ani, daca nu ma insel, asa ca exista cu siguranta si catalogul de anul trecut. Nu-ti fa probleme, oricum nu prea conteaza carnetul. O sa vezi, cand o sa mai cresti putin. Oricum, daca tii neaparat sa ai notele si mediile in carnet, poti sa o rogi pe diriginta ta sa verifice catalogul de anul trecut, desi, repet, nu are nici o importanta. Mediile tale oricum sunt scrise in niste registre la secretariat si cand termini clasa a 8-a primesti foaia matricola pentru a te inscrie la liceu, unde sunt scrise toate mediile, din toti anii, la fiecare materie.

| ioana1cool5 a răspuns (pentru mirunix):

Se pastreaza 52 de ani.am aflat de la doamna de tehno

| anonim_4396 explică (pentru mirunix):

Scuze pentru greseala, m-am grabit. si stiu ca n-are nici o importanta, dar diriginta noastra tine sa avem toate notele in carnet si de aceea sunt mai preocupata de asta, ca de nu era de mult la gunoi laughing Oricum mersi de raspuns iti dau fundita happy

9 răspunsuri:
| Anq209 a răspuns:

Totul e Ok! Cataloagele se pastreaza multi ani happy.In plus nu esti nici prima nici ultima careia iau disparut notele(mie mi-a ros papagalul carnetul laughing )Mediile tale oricum sunt scrise in niste registre la secretariat si cand termini clasa a 8-a primesti foaia matricola pentru a te inscrie la liceu, unde sunt scrise toate mediile, din toti anii, la fiecare materie.Dar daca vrei sa ai toate notele poti sa rogi diriginta/dirigintele sa ti-le scrie. Funda(daca vrei happy )

| Azµre a răspuns:

N-ai treaba si nu o sa-ti mai dea nimeni mediile acelea decat la finalul clasei a 8 a cand or sa-ti dea fisa cu discipline si cu mediile la fiecare, acele medii stau la dosar la secretariat. Poti sa-l arunci laughing n-ai treaba!

| Azµre a răspuns (pentru Azµre):

Funda big grin primul venit primul servit?

| Azµre a răspuns:

Discriminare am raspuns primul

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

1.Nu ma intereseaza ca ai raspuns primul sau ultimul.
2.Nu mai cersi fundite. (oricum nu iti folosesc la nimic)

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

1) am zis in gluma treaba cu discriminarea happy mersi totusi ca ai dat importanta!
2)atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
Si totusi cred ca imi folosesc. Sa ai o zi buna!

| Skm a răspuns:

Nu e nicio problemă, le va scrie diriginta şi pe alea.
P.S. Catalogul din anul precedent se află ÎNCĂ în arhiva şcolii, deci... Stai chill! happy