| Elenaeli22 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare de curiozitate.
Care este dupa parerea voastra cea mai rea zodie din horoscop?
Dar cea mai buna?
Daca puteti sa imi spuneti si de ce

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista zodii bune si rele. Fiecare zodie are avantajele si dezavantajele ei. Personal, nu cred in zodii sau cel putin nu cred in predictiile astrale, insa am observat ca exista anumite familiaritati printre purtatorii unei anumite zodii.
Din propria experienta nu m-am inteles bine cu scorpionii. Cei pe care i-am intalnit sunt foarte temperamentali, egoisti si rautaciosi si posesivi, pe de alta parte sunt comunicativi si destul de sarmanti (si fetele si baietii), dar prefer sa stau departe de ei. Relatiile mele cu scorpionii de orice fel au culminat in certuri. In al doilea rand fecioarele mi se par foarte plicticoase, in sensul ca sunt foarte politicoase, respecta toate limitele, au grija sa nu te deranjeze cu nimic, in fine. In al treilea rand taurii. Mi se par foarte temperamentali, nu stii cand si din ce se enerveaza, iar din cauza asta mereu am senzatia ca trebuie sa fiu foarte atenta la ceea ce spun cand sunt in preajma lor si intervin anumite blocaje. Iar in ultimul rand capricornii sunt foarte ambitiosi, iar lucrul asta reprezinta o sabie cu doua taisuri, pentru ca unii dintre ei devin foarte egoisti si un pic manipulatori pentru a-si atinge scopul.
Cat despre zodiile cu care m-am inteles cel mai bine sunt balantele: foarte comunicative, nu sunt suparacioase si foarte loiale, sunt genul de persoane pe care te poti baza, cel putin asa a fost in cazul meu. Gemenii, din nou sunt foarte sociabili, destul de extravertiti, sunt sufletul petrecerii si nu prea apuci sa te plictisesti cu ei. Iar apoi varsatorii tot pentru ca sunt sociabili, sinceri si foarte loiali ca prieteni.
Cu persoanele nascute in restul zodiilor m-am inteles destul de bine, insa nu ma pot pronunta foarte bine, pentru ca nu am avut acel clic ori nu am cunoscut suficiente persoane.

8 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Cea mai rea zodie din horoscop sau cea mai buna nu exista asa ceva. Depinde de persoana. Sa dam un exemplu : Sa zicem ca zodia scorpion e cea mai rea din zodiac. Si un om din aceasta zodie e un infractor foarte rau, iar alt om este un parinte care are grija de 500 de copii orfani. Ti-am dat un exemplu, depinde de tine cum il gandesti. Ce stiu e ca zodia gemeni e cea mai inteligenta (si nu neg asta laughing )

| BiuL a răspuns:

Cele mai rele : scorpionii (te inteapa si sunt veninosi laughing sunt razbunatori, nepasatori si egoisti); gemenii (sunt "gemeni" au doua fete, sunt duale si prefacuti)
Cele mai bune zodii leii si balantele (sunt mai echilibrati si pozitivi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine nu exista zodii rele si bune. Toate sunt la fel. Acum depinde de persoana daca e buna sau rea.

| eviltwinnn a răspuns:

Nu cred in tampenii din astea.

| Munteanu_Marius_1999 a răspuns:

Cele mai proaste zodii:
1. Segetatoru: este naspa, minte, nebun, jegos, cauta numei iubirea dar iubirea ii paraseste pe ei ca is prosti;
2. Balanta: sunt nemernici, josnici, egoisti, profidori, forte rai;
3. Taurii: is numai pentru bani si nu le pasa de nimic, nici de mama;

Cele mai bune zodii:
1. Leu: frumosi, inteligenti, sensibili, puternici, norocosi.
2. Capricorn: ambitiosi, inteligenti, invata foarte mult.

| Ternos a răspuns (pentru Munteanu_Marius_1999):

Şi pun pariu că tu eşti leu, iar maică-ta capricorn. De unde scoţi prostiile astea? Cine eşti tu să judeci pe oameni, mama astră? Jalnic răspuns.

| Ternos a răspuns:

Zodiile sunt doar poveşti pentru babe. Adică cum să existe o zodie rea şi una bună. Nu înseamnă ca dacă te-ai născut într-o dată eşti mai rău decât altu care s-a născut în altă dată sau invers.

| catalinacata2222 a răspuns:

Buna!
Parerea mea(nu am nimic cu nimeni.
Difera de la om la om dar uite zodile pe care le-am cunoscut si nu mi-au placut.
Pai scorpioni-si varamea si matusimea sun scorpioni sunt cam egoisti si rai.
Fecioarele(atat baieti cat si fetele)si eu sunt fecioara si ma consider putin rea dar nu e chiar asa.Baieti din zodia fecioara Ma dispera cel de care imi place e in zodia fecioara ca mine si e asa rau si fara sentimente.Cam astea sunt zodile care nu imi plac.
Cele care imi plac-Varsatori nu stiu, ma inteleg bine.Cu tauri si berbeci la fel.Ma inteleg putin bine si cu Raci.Cam asa.