| melissa_5789 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare. Acum cateva zile am aflat ca trebuie sa port ochelari credeti ca fetelor le sta bine sau nu cu ochelari?

10 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

E mai important a iti corectezi vederea. Daca alegi ochelarii potriviti pentru fata ta e si mai bine.
Ca sa te mai "calmezi"putin, cauta pe internet poze cu fete cu ochelarii de vedere si ai sa vezi ca sta dragut, fara sa pari o tocilara.

Sarbatori fericite :*

| Chrristina a răspuns:

Daca ai problema cu vederea nu trebuie sa te mai gandesti daca iti sta bine sau nu. acum important este sa ti se corecteze vederea.
Chiar daca nu iti va sta bine ceilalti se vor obisnui cu imaginea tea cu ochelari si nu o sa li se mai para atat de diferit.
Nu mai tine cont asa de mult de parerile celorlalti, important este sa fii tu bine happy

| Sofffie a răspuns:

Sigur ca le sta, este normal sa ii porti daca ai probleme cu vederea.

In primul rand, daca unii se vor lua de ei, stii tu cum fac altii, nu ii baga in seama.

Si ce spune Kerli, a gasit niste informatii bune cu rama ochelarilor, le-am gasit si eu dar nu are rost sa le mai scriu odata ce lea pus ea.

Pup, si ai grija de ei, ca sigur vei arata minunat!

| MrsBrunetzyka a răspuns:

Da! oricui ii sta bine in sinea lui. Iar oamenii din jurul tau o sa se obisnuiasca asa cu tine! si te vor sti doar asa! iar dupa ce o sa dai jos ochelarii dupa o perioada de timp vei arata altfel deoarece chiar si tu o sa te inveti cu imaginea ta purtand ochelari

| Lala20 a răspuns:

Si eu sunt fata si am ochelari de pe la 6 ani cred (la anul se fac 10 ani de cand port cred). Mie din punctul de vedere al parului mi-ar sta mai bine fara ochelari, ca as putea renunta la breton si as avea mai multe variante, dar in rest e Ok cu ochelari si prietenii zic ca e mai bine asa! Dar sa iti iei o pereche care sa iti evidentieze fata, daca ai par blond sau deschis nu iti lua cu rame groase negre de plastic, ca va fi mai rau! Incearca un model care o sa ti se potriveasca, pentru ca oricum nu ai ce face!

| Kerli a răspuns:

Sigur ca le sta bine
si ca sa iti stea si mai bine alegeti rama astfel incat sa te avantajeze
-daca ai fata rotunda alege rama patrata
http://www.studentie.ro/......otunda.jpg
-daca ai fata patrata alege rama rotunjita
http://www.hopa-sus.ro/......265087.jpg
http://femei-frumoase.ro/......helari.jpg
-daca ai fata ovata poti alege aproape orice fel de rama

pentru mai multe informatii http://modafemei.wordpress.com/2009/03/16/22/

| Kerli a răspuns:

Sa-ti spun cum a fost la mine
eu de 2 ani port ochelari
cand i-am purtat prima data am fost ingrijorata de ce vor spune colegii, dar cand am intrat in clasa toti colegii mi-am spus ca-mi sta bine si ca ma avantajeaza, un coleg chiar mi-a spus ca arat ca profesoara de sexologie rolling on the floor (in gluma desigur)

| TheLegion a răspuns:

Pai da depinde cat de mici, mari sa nu-ti treaca prin cap.

| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

Si eu port ochelari
Ei, daca ai probleme cu vederea poarta-i pentru ca oricum iti va sta nu ii intereseaza pe ceilalti.
pot sa spuna ce vor deoarece tu ii ignori

| Mitropopilcaritsaa a răspuns:

Le sta foarte bine!
Si cum a spus profesoara mea de limba romana fetele care poarta ochelari au o expresie a fetzei mai inteligenta! happy
Nu face si tu ce greseala au facuut unii [aceea de a nu purta ochelari]
Sper ca te-am ajutat!
Bye!
:X