| Bogdy_Buzle_2000 a întrebat:

as vrea sa stiu ce rasa de câine e prietenoasa cu copii, e si bun câine de paza si sa aibe aspectul apropiat cu al unui Husky.

6 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Incearca Akita este o rasa superba de caine, ca si cea din filmul Hachiko ( daca si vazut filmul stii despre ce e vorba ).
Salut!

| Otto2014 a răspuns:

Ei,acum serios, de ce neaparat de rasa? Poti sa te uiti prin adaposturi, sau cine stie, prin oras..sunt o groaza de caini care merita salvati.Eu n-am avut pana acum caini de rasa.Acum am unul mare, care e tare cuminte, il las liber prin curte, si unul mic, chiar prea prietenos

| loramako a răspuns:

Akita Inu.

| loramako a răspuns:

Ori Shiba Inu, depinde ce alegeți.

| MoldovanAlin a răspuns:

Salut, din propria experienta as putea sa iti spun ca Labradorul este o rasa EXTRAORDINARA atat pentru joaca cat si pentru paza. se spune ca sunt cei mai destepti caini happy Sper ca te-am ajutatwinking

| Florea_Catalin_1997 a răspuns:

Ce spui de un caine de lup rasa pura happy sunt prietenosi cu copii jucausi si daca sunt si putin dresati sunt si cei mai buni caini de paza... (sugerez sa iei pui mic daca copil-ul e pe la varsta de 3-4 ani )