| alexia222 a întrebat:

Buna!happy Care este opinia/perceptia voastra asupra adolescentei?
Funda happy

Răspuns Câştigător
| Summer4ever a răspuns:

E cea mai frumoasa perioada a vietii. Trebuie apreciata si traita. Din pacate tot mai multi o neglijeaza, vor sa creasca mari. Iar cand sunt mari isi dau seama ca e o capcana, responsabilitati si o gramada de stres. Adolescenta e perioada in care-ti permiti sa fii iresponsabil, sa visezi, sa-ti doresti, sa te bucuri. Dupa asta ...incepe viata. Partea aia nasoala.

17 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Abia astept să termin liceu.

| Morphines a răspuns:

Adolescența este ca un măr frumos, dar stricat pe dinăuntru!
Succes! happy

| Comediantul a răspuns (pentru Morphines):

Pentru cei care nu stiu sa il aprecieze.

| Comediantul a răspuns (pentru Morphines):

Asta daca nu sti sa o traiesti

| Morphines a răspuns (pentru Comediantul):

„Știi".

| KateMiddleton a răspuns:

Eu cred ca asta e varsta cand iti poti face parerile cele mai corecte despre viata.
Nu cred ca experienta si bla-bla-bla influenteaza cumva ceea ce percepi in adolescenta. Poate multi nu inteleg dar perioada cea mai buna cand poti intelege lumea e adolescenta.Iti pare ca totul e impotriva ta si chiar e.Viata e un joc foarte greu si daca n-ai inteles regulile in adolescenta pierzi in viata.
Bafta! Funda?

| Comediantul a răspuns (pentru KateMiddleton):

Nu vreau sa te jignesc in vreun fel.dar imi dai impresia ca nu ai/ai avut o adolescenta prea frumoasa..sau cel putin nu ca toata lumea...am dreptate?

| Comediantul a răspuns:

E perioada din viata in care iti apar cu adevarat sentimentele mai profunde cum ar fi cel de dragoste...sa fi la prima dragoste sa stai cu el/ea pe un camp langa un copac si chiar daca te-ai certat cu parintii si tiai bagat ceva in ea de scoala pentru a fi acolo cu el/ea nu iti mai pasa pentru traiesti momentul..primul sarut...primul "te iubesc" - care chiar daca nu e ceva de durata il spui din toata inima..acel moment. E perioada in care esti aerian si visezi cu adevarat si nu iti pasa de ce zic altii..si cu tot cu momentele de suferinta pe care le vei uri la momentul respectiv este perioada cand simti cel mai mult ca traiesti.

| Morphines a răspuns (pentru Comediantul):

Te poți îndrăgosti și la maturitate!
Cine naiba stă pe un camp lângă un copac? laughing) Get a life!
Nu ești aerian și îți pasă de ce zic alții. Nu e musai să suferi.
Ceea ce zici tu nu este general valabil și nu are nici acoperire și nici aplicabilitate.

| Comediantul a răspuns (pentru Morphines):

Man adolescenta e frumoasa.da, te indragosesti si la maturitate da prima dragoste e nepretuita..acuma eu n-am nimic cu tine...dar imi spui mie get a life cand tu esti ala care zice ca adolescenta e naspa? ..mai laso usor cu morfina aia.
eu doar am zis cum a fost pentru mine.

| Morphines a răspuns (pentru Comediantul):

Asta ziceam, dacă pentru tine a fost așa nu înseamnă că și pentru restul e la fel.
Și n-am spus că adolescent este nașpa, am vorbit metaforic, din păcate, n-ai înțeles.
Trebuia să pricepi că în timpul adolescenței ți se întâmplă atât lucruri bune cât și rele.

| TheUnforgivenIII a răspuns (pentru Comediantul):

Frumos spus. Și eu care vedeam adolescența ca cea mai grea perioadă din viața unui om... Te simți în al nouălea cer când ai parte de iubire adolescentină, dar te simți ca în infern când suferi din dragoste. Nu toți avem parte de o adolescență frumoasă. Eu încă mai sper în vorba: "Timpul le vindecă pe toate.". Dar îți apreciez comentariul.

| TheUnforgivenIII a răspuns (pentru Morphines):

Aici ai dreptate. Ți-am citit răspunsurile, și poate ai vrut să spui că acel măr care simbolizează adolescența e pe jumătate bun, pe jumătate otrăvit. Nu că la suprafață e bun, dar înăuntru e stricat. Asta ar însemna că adolescența pare frumoasă, când de fapt e oribilă.

| Morphines a răspuns (pentru TheUnforgivenIII):

Cam așa ceva happy

| Comediantul a răspuns (pentru Stefanoaia_Iulian_1999):

Banuiesc ca fata ar vrea un pic de incurajare si eventual pareri de la cei caure traiesc sau au trait..nu date seci.
Fara suparare

| Stefanoaia_Iulian_1999 a răspuns (pentru Comediantul):

Aha nu ma supar dar ma gandeam ca o ajuta big grin