| Erween a întrebat:

Care este diferenta dintre " a sti " si " a invata" in perceptia voastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A invata este cautare.A "sti"inseamna ca acea cautare s-a incheiat.

4 răspunsuri:
| FreshDreams a răspuns:

A sti-a cunoaste
A invata- a citi ceva pentru a cunoaste anumite lucruri.
Chiar daca se completeaza unul pe celalalt, aceste doua verbe sunt diferite.Pana la urma, inveti ca sa stii.

| Vladex1 a răspuns:

A invata este inainte de A sti

| OoOsofiaOoO a răspuns:

Poi a sti e cand sti deja un anumit lucru sau o anumita chestie si ainvata e cea ce inveti la scoala ca de exemplu stiai ca viteza luminii este agala cu 3 x 10 la a treia? Acum ca ti-am zis asta ai invatat si acum sti ...intelegi?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie cunoaste happy
Mai intai inveti si astfel vei sti.