| eusicumine98 a întrebat:

CUm pot face poza la ecran (adica la desktop)?

Răspuns Câştigător
| hkr a răspuns:

Cauta pe tastatura un buton pe care scrie ''Print Screen". Cand apesi pe el face poza la ecran. Apoi deschizi aplicatia Paint si apesi simultan ctrl si v. Salvezi imaginea unde vrei sa asta e. Bafta.

4 răspunsuri:
| MyaMySeSpune a răspuns:

Faza cu print scrn merge am incercat si eu. mersi si eu aveam nevoie

| RobYnReloaded a răspuns:

Deci...merge numai daca ai calculator cu tastatura (separata de restul,stii tu,tastatura normala), daca ai laptop nu exista buton.
Asa, cauti deasupra tastelor cu directii(adica alea cu care te joci jocuri gen Mario sau...jocuri in general), deasupra sagetei stanga, 3 butoane mai sus trebuie sa fie butonul "Print Screen SysRq" sau doar "Print screen" si il apesi atunci cand vrei sa faci poza.
Apoi deschizi Paint (Paint normal, nu Paint.net,e mai complicat cu Paint.net)si apesi simultan Ctrl V.
Captura ecranului iti va aparea in paint si tu poti sa o editezi, sa o tai...or stufs.
Dupaia o salvezi intr-un dosar.Si de fiecare data iti va aparea "United" la nume.Tu trebuie' doar sa ii pui numele pe care il vrei sau pur si simplu ceva in gen "njilawfhaeruil", sti tu, la intamplare big grin

| Fast92 a răspuns:

Folosind programul Gadwin print screen. funda?

| xXNikeXx a răspuns:

Pai ma cand intri pe mes langa agrafa apare acolo un fel de televizor cu o linie taiata funda?