| IssabellaLoLa a întrebat:

Buna >:d<
Am de facut un desen(original) prin care trebuie sa reprezint un drept al copilului.Stiti voibig grinreptul la o educatie,la viata,la o familie, la o nationalitate(pe care apropo am facut-o anul trecut deci o excludem happy. )
Deeeci...Are cineva idei?
! FUNDA!
P.S.Ma pricep la desen deci imi puteti recomanda si chestii mai grele :d

Răspuns Câştigător
| xBebee a răspuns:

Heii Te pot ajuta.

-Imparte foaia in doua cu un fulger subtire care trece prin mijlocul foii.Intr-o parte fa un adult care se rasteste la un copil orfan copilul plange[ copilul e murdar si plange sta cu ursuletul in brate si parintele nervos care tipa la el], iar in partea cealalta un adult care adopta un copil[ faci secretara cu spatele, parintele alaturi de copilul vesel, iar in spatele lor v-a fii usa unde scrie ''centrul de adoptii'', mai faci tu un birou pe acolo, carti, un birou serios] -DREPTUL LA O FAMILIE

-Un copil care munceste si priveste cum ceilalti copii merg la scoala [faci copilul cu o sapa sau o furca in mana, imbracat urat si obosit, priveste trist cum prietenii lui merg la scoal, pe prieteni ii faci zambind si uitandu-se la el]-DREPTUL LA O EDUCATIE

-Sau un copil care e batut de tata, iar mama e plecata in strainatate[ faci copilul jos lovit, cu tatal cu o curea un batz in mana, si avionul sus, iar copilul plange si se uita la avion strigand ''Mami de ce pleci''] -COPILUL TREBUIE SA LOCUIASCA CU AMBII PARINTI SI SA AIBA O VIATA SOCIALA EXCELENTA

Sper ca te-am ajutat; x.BAFTA.

| IssabellaLoLa explică (pentru xBebee):

Vaaai :3 Multumesc Muult :*
Nu m-ai ajutat...M-AI SALVAT! : ))

| xBebee a răspuns (pentru IssabellaLoLa):

Fac si eu ce pot.