| TheWomanInBlack a întrebat:

De curand am vazut filmul 2012.si m`a impresionat. Ce credeti? Chiar va veni sfarsitul lumii in 1012 sau e doar o presupunere?

Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| xMădă a răspuns:

Buna! Nu, nu va veni sfarsitul lumii deoarece asa a zis si de gaura neagra din 2008 si nu a venit nici o gaura neagra.Cel putin eu nu cred in asemenea prostii.In calendarul mayasilor calendarul se termina in 2012 deoarece pana atunci au facut ei calendarul dar asta nu inseamna ca vine sfarsitul lumii.winking
Funda?

5 răspunsuri:
| Fantasy a răspuns:

Filmul 2012 este doar un film.si de aceea au pus 2012 pentru ca este un an apropiat si unii chiar au luat in serios adica de multe ori s-a spus ca va fi sf lumii.cum ar fi : ba in 2004, ba in 2006, ba in 2010, ba in 2011 si nu s-a intamplat.nimeni nu stie cand este.si stiu ca multi se gandesc ca vine sf lumii din cauza la revolutia din Libia, crizei si lucrurilor ce se intampla acum in Japonia pentru ca in Biblie spunea ca Sf lumii va veni cu semne.dar astea nu sunt semne atata de mari incat sa se intample.deci stai calma si daca va fi nu va fi sf lumii ci un nou inceput.si eu nu cred ca se va intampla nimic chiar daca inainte credeam acum mi se par prostii si e trist sa te gandesti in fiecare zi ca va veni sf si de fapt sa nu se intample.continuati viata si bucura-te de ea

| chiury a răspuns:

e doar o presupunere, nimeni nu poate zica cand va fi sfarsitul lumi, nu crede asta ar trebui sa iti traiesti viata, nu sa te gandesti ca totul va disparea, ceea ce e neadevaratwinking

| Ctrl a răspuns:

Eu nu cred.Si nu sunt o persoana speriata sau, nu stau cu gandul la asta.Nu vreau sa dau in religie dar, inainte de,, sfarsitul lumii'' se vor arata acele semne, care, acum, nu au inceput si nici nu cred ca o sa inceapa.Acel calendar mayas are o durata de 26 000 ani, se termina in data de 21 decembrie 2012 si prevede pentru perioada 2011-2013 un fel de bariera.Cicathinking persoanele clarvazatoare au confirmat ca in jurul anului 2013 este ceva de care ele nu pot trece.Asta nu inseamna ca nu e nimic dincolo de acest an.Chiar se discuta mult pe tema asta, despre ideea ca ar mai putea exista o a patra dimensiune dupa acest anthinking Oricum, nimeni si nimic nu poate demonstra ca in 2012. vom disparea'' pentru ca nu suntem atotputernici.
Asa se spunea ca, atunci cand vom intra in anul 2000 va veni apocalipsa, si nu s-a intamplat nimichappy Multi sustin ca in 2012 va fi acel sfarsit, si ca una dintre acele 8 teorii va pune punct.Problema e ca majoritatea acestor teorii, daca nu toate, provin de la filozofi din trecut ( de la mayasichatterbox nostradamus, etc) care nu dispuneau de tehnologie, nu puteau demonstra concret, negru pe alb, ca sfasitul va fi din cauza x, indata y.
Asta ar fi parerea meathinking B'byee:d

| Ðίдηд a răspuns:

S-a mai zis ca va veni sfarsitul lumii si in 2000 parca blushing
Si nu a fost asa oh go on
Parerea mea este ca filmul trebuie luat doar ca un banal film...nu trebuie sa credem tot ce ni se spune in filme big grin
Deci nu va veniwinking

| mihaela_4554 a răspuns:

Nu cred ca va veni sfarsitul lumii, deoarece si in 2000 se zicea ca vine sfarsitul lumii si suntem in 2010. deci nu vine sfarsitul lumii.