| desteny12 a întrebat:

eu tocmai mi-am luat un bichon mic(combinatie intre bichon maltez si bichon...)si am nevoie de sfaturi! 1.Cum il dresez sa faca numai unde trebuie? 2.Latra(cateodata)si musca! Este ingrozitor pentru ca noaptea nu pot sa dorm ok! Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi bune!

2 răspunsuri:
| xWildOn3x a răspuns:

Uita-te la AnimalPlanet la Cezar si cainii poate vezi acolo ceva.

| ovidiu2400 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa-l vaccinezi ca sa te asiguri ca e sanatos iar mai apoi e ca orice alt caine, doar ca e alta rasa si uite ce iti pot spune:
1) Aceasta rasa de caine are nevoie de o atentie extrem de mare.
2) Daca vrei sa faca unde trebuie la inceput iti va fi greu pentru. ca trebuie sa-l lasi sa face unde apuca, abia apoi il poti certa un pic (pentru. ca este o rasa de caine destul de "sensibila") si ii poti arata locul unde trebuie sa faca. Crede-ma va merge.
3) In legatura cu latratul iti pot spune ca acesti caini se obisnuiesc mai greu cu persoanele din casa tocmai de aceea tu trebuie sa ai rabdare si sa incerci sa stai cat mai mult langa el. Iti va manca din palma laughing Funda?