| Pădureanu_Ioana-Denisa_1999 a întrebat:

Buna,in aprilie,stiti, este saptamana altfel..Si la noi la scoala se organiseaza "Elevii au talent"...nu stiu cu ce numar sa particip..nu am voce...sa pot interpreta un candec..nu am nici o idee..ma puteti ajuta dandu-mi cateva idei? Funda! Multumesc!

11 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Si eu am trac x_x, in locul tau m'as muta de la scoala cat mai repedeee.

| valentingb a răspuns:

O poezie, sau niste bancuri, care se leaga intre ele. Daca trebuie sa fie strict legat de scoala, Povestea Vorbii, de Anton Pann, e potrivita, alegi o parte cat mai interesanta, si o spui cu intonatie. In caz ca nu stii ce e Povestea Vorbii, e o colectie de proverbe si ziceri populare, asezate in asa fel incat sa fie cat mai amuzante si interesante.

| PopAdrian a răspuns:

Poti sa dansezi, sa faci stand-up comedy (doar daca te pricepi), sa faci pantomima, etc. Uita-te la alte momente de la Romanii ai talent care i-au impresionat pe jurati si vezi daca tu ai putea face asa ceva, macar cat de cat. Daca nu, nu are rost sa mergi sa te faci de ras (sper ca nu te superi ca am zis asta). Succes!

| MIRUNAmyra a răspuns:

Incearca cu un numar de magie. Cauta pe net trucuri magice.Bafta!

| labontdumitru a răspuns:

Striptis laughing)))))))))))))))

| TechnoCocktail a răspuns (pentru labontdumitru):

Vezi ca te cam bate limba romana happy.

| labontdumitru a răspuns:

Daca scriam corect nu ma lasa sa postez ba pul@

| Andrey109 a răspuns:

Un numar cu carti de magie uite aici niste explicatii si niste video.
1.http://www.youtube.com/watch?v=IpVSHx8SPnM
2.http://www.youtube.com/watch?v=ZgaRXHmMlac
3.http://www.youtube.com/watch?v=DsbYA49p3zQ

Daca ai dexteritate o sa iti iasa foarte bine mai ales a treia.

| Pădureanu_Ioana-Denisa_1999 explică:

laughing Sunt intr-o echipa de dans...si vom participa si cu dans. La pantomima ma gandeam si eu...dar nu prea gasesc ceva frumos pentru scoala.Sau m-am gandit si la o sceneta..cu bancuri despre scoala..Trebuie sa lucrez la ele..ma gandeam ca aveti si alte idei.

| koala99 a răspuns:

Un dans, recital de poezie

| Attack20 a răspuns:

Dans, mima, dresaj ( daca ai caine ), arta. Bafta!