| cenusel a întrebat:

eram pe afara si un prieten mi-a aratat un truc cu carti.
Trucul era cam asa : erau doi, unul dintre ei a pus 9 carti a cate 3 seturi pe orizontal apoi cel cu care era s-a intors. Cel care a aranjat cartile mi-a zis : alege o carte si am ales. El s-a uitat la ce carte am ales si cel care era cu spatele a ghicito :-)). CUM A FACUT?

Răspuns Câştigător
| Lvrkiosif a răspuns:

Cartile sunt asezate 3x3 (formeaza un dreptunghi)...
1 2 3
4 5 6
7 8 9
cel care sta cu tine are pachetul de carti in mana si ii face semn celui care ghiceste cartea...de exemplu daca tu alegi cartea 5 cel care sta cu tine, tine degetul pe mijlocul pachetului, daca alegi 6 el tine degetul pe margine in centru...iar daca alegi 1 e va tine degetul pe coltul pachetului de carti, dar fara sa se observe (pachetul de carti e tinut astfel incat sa fie la fel cu cartile de jos)
SPER CA AI INTELES

3 răspunsuri:
| Lvrkiosif a răspuns:

Iti spun eu dar acum nu am timp sa explic

| ByancaSonya1992 a răspuns:

Pai... te pot ajuta! Este pur si simplu un truc. Inseamna ca acel copil are puteri telepatice. Este un truc, de aceea nimeni nu stie cum se face. Daca vrei intra pe www.trucuri-magice.ro sau www.trucultau.ro! Sper ca te-am ajutat. Funda?

| unknownn a răspuns (pentru ByancaSonya1992):

Taci in ceapa ta de idioata daca n-ai 2 paie cu domeniul asta.