| R_2133 a întrebat:

Imi dati si mie niste statusuri de prietenie? Cele mai rare si frumoase primesc fundita:X:X

3 răspunsuri:
| Gabriel_3333 a răspuns:

Cateva mai profunde:
Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.
E bine sa te induiosezi de nenorocirea prietenilor tai, dar mai bine este sa le vii in ajutor.
Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
Nu-ti ofensa prietenul, imprumutandu-i merite daruite de noi.
Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

| Aleeeka a răspuns:

-Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!
-Au fost zile şi nopţi, au fost ţigări şi sticle, au fost poze şi lacrimi şi prietenii definitive!
-N-am uitat, persoanale care m-au ajutat, Prietenii vin si pleaca in voia lumii, Dar asta nu-nseamna ca nu-i am la suflet pe unii.
-Noi vorbim de parcă ne-am certa. Să mor! Când spui : "Ce morţii tăi faci?! Pe unde eşti?!", înseamnă că vorbeşti cu un prieten pe care îl iubeşti!
-Şi nimic nu se compară cu vremea când stăteam la scară şi mâncam din aceeaşi pungă de seminţe şi fumam din aceeaşo ţigară!
-Ţi-o fi greu şi ţie. oare ce-ţi lipseşte? Ar trebui să te doară-n cur că nu te iubeşte. Eşti o proastă, la ce-ţi mai trebuie afecţiune când ai cele mai bune prietene din lume?!
-Nu ne distram in cluburi, cum ne distram la scara.cu o punga d'seminte sh o sticla d'cola goalahappy
-Erai pe primul loc, niciodată să nu uiţi! Că pentru tine am renunţat la multe şi la mulţi!
-
După atâtea minciuni, iubiri false, prietenii perverse. am făcut curat în viaţa mea, în sufletul meu şi mi-am păstrat doar acei oameni care merită iubirea şi atenţia mea!
-Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară.
-Nu cer ajutorul asa`zisilor prieteni. Si nici macar nu cer atentie. Nu cer zambete false. Si nu vreau nimic din ceea ce se ofera cu efort!
-O prietena buna e sora pe care destinul a uitat sa ti-o dea.
-Uneori ai nevoie de un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! ". Dar nu exista acel prieten te ridici singur si pleci!

| ionelutza_2586 a răspuns:

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

"De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi, Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii De azi si totdeauna, prieteni vei avea, La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla"

"""Ptr totdeauna uniti intr-un fel Ai o bucata din mine Si sincer Viata mea ar fi fost nasoala fara tine!love struck"""

". Daca as ridica capul...ai fi cu mine
Poate esti copila care`mi lipseste
la bine si la greu te gasesc
Sa`mi pun capul p umarul tau! Te iubesc!""