| MeridaOcean a întrebat:

Nu imi mai merge sunetul la pc.am dat volumul la maxim, am umblat in control panel la sounds..am dat sa fie acolo la 100% volumul dar nimic.straight face
1.este posibil ca placa de sunet sa fie arsa?
2.si mai exact, de ce se arde placa de sunet?
funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza driverul, daca nu merge, incearca sa reinstalezi windows-ul si apoi iar driverul dar daca nu merge nici una dintre solutii du-te la un magazin de calculatoare si cumpara-ti o placa audio. De pus in unitatea centrala e usor si eu m-am descurcat cand am avut nevoie si nu am prea multe cunostinte in domeniu. Bafta, sper ca rezolvi problema.

3 răspunsuri:
| Raulinio a răspuns:

Da este posibil sa fie arsa placa de sunet dar este posibil si sa nu i-ti mai fie bun driveru de sunet.
Sfat: Cauta pe net un driver care ti-se potriveste, cel mai bun este realteck HD audio manager il descarci, il instalezi si gata iar daca ti-s-a ars placa de baza i-ti recomand una externa care vine conectata la usb si nu are nevoie de driver de sunet si o gasesti pe okazii la 20 lei cu transport gratuit.

| 0Andrew0 a răspuns:

Ai instalat driverul de sunet?

| Soryc a răspuns:

Ai verificat daca e pus in unitate cablul sau daca nu e bine fixat sau l-ai pus altundeva?