| Anonimul23 a întrebat:

Saptamana viitoare este ziua surorii mele, pe data de 14 februarie, as vrea sa ii fac o surpriza, m-am gandit sa ma duc la ea sa fara ii spun, sa ii iau un buchet de flori, dar as mai vrea si alte idei, mentionez ca va implini 20 de ani! Multumesc!

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In nici un caz nu se merge la o zi de nastere neanuntat, oricat de neam ai fi cu respectiva persoana, sau neinvitat. Acest lucru se face doar la onomastica.
Poate ca la aceasta aniversare sora ta nici nu o sa fie acasa, ca se hotaraste sa serberze 20 de ani la restaurant sau cine stie unde!
Si...s-ar putea ca tu sa ai parte de surpriza!
Surpriza poti sa i-o faci si anuntand-o (daca nu te-a invitat), cu orice cadou sau/si flori.
Cadoul...depinde de bugetul pe care il ai. Pentru fete, parfumurile fine sunt o atractie de nerefuzat.

| Anonimul23 explică (pentru Elianna):

Nu va fi nici o petrece, iar eu ma gandeam sa merg dimineata pe la 9, daca nu stii intereseaza-te happy

| ๓єllเครtคг a răspuns:

Buna!
1.Pai ai putea sa ii iei flori, asa cum ai zis tu, plus o cutie de bomboane.
2.Un urs mare de plus+ un tort
3.Un set de bijuterii+ bani
4.Haine+ (daca dispui de o suma mare de bani ) un laptop
5.Carti, reviste+ flori+ bijuterii
Cam atat. Sper ca te-am ajutat!
Bye! :*

| Maddiee13 a răspuns:

In afara de flori ai pute sa ii mai iei si un parfum sau chiar un tort. Poate ceva de imbracat? Funda?happy

| Azµre a răspuns:

Orice ai putea să îi iei! O floare e cel mai frumos lucru pe care îl poate face un bărbat cu atât mai mult că e din inimă.

| Micutsax a răspuns:

Cu siguranta un trandafir alb ar fi super frumos. love struck

| DianaGabriela a răspuns:

Pai după părerea mea buchetul este foarte bun dar fetele mai ales cele de vârsta ei le plac în general cosmeticele rujuri maghiajuri ojo de toate sau ai putea sa ii iei un parfum. Sper ca te-am ajutat.

| sia123456 a răspuns:

Cel mai frumos cadou ar fi asta=>
cumperi un buchet de flori, sa ai gija sa nu fie florile care le da un iubit iubitei, sa fie ceva frumos dar diferit. ii ceri sa va intalniti neaparat... ii spui la multi ani ii dai florile si ii spui,, te iubesc surioara" o mica iesir la un suc sau o prajitura dupa nu strica