| mihaicelsfant a întrebat:

vreau sa stiu mult mai multe, despre mentalist. ajutati-ma, va rog. dau funda

1 răspuns:
| PaulBoss32 a răspuns:

Mentalismul se practica in intreaga lume.Mentalisti imita citirea gandurilor, predictia iar de multe ori par sa reuseasca sa iti controleze mintea.Ei folosesc o gandire inversa si au ceva wow.Au o gandire cu totul diferita.
Daca ai urmarit show-uri cu mentalisti sau te-ai uitat la reprezentatiile lui Cristian Gog de la Romanii au talent, ai observat probabil cat de important e pentru mentalist de a crea o premisa foarte teatrala de la care sa plece totul. Vor da impresia ca stiu sa citeasca limbajul corpului, se concentreaza, au capacitati de observare a tot ceea ce e in jurul lor
Unii mentalisti dezaproba termenul de magician, spunand ca ceea ce fac ei este un gen de arta diferita de magie. Sper ca te-am ajutat