| Marius1789 a întrebat:

Care e faza cu Charlie Charlie Challenge? Explicați-mi și mie.

Răspuns Câştigător
| soloangel01 a răspuns:

A facut jumatate de clasa azi la scoala. laughing
Chestia e sa ai un fraier care sa sufle si sa se sperie toti. Restu gasesti pe net.

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

E o vrajeala, sunt abureli sa minta si sa sperie lumea. E ceva legat de fantome/spiritism etc etc.

| BogdanDediu a răspuns:

Cica e un demon (dar nu e adevarat)Si a pornit pur si simplu de la un idiot care s-a gandit sa sperie lumea si in fiecare trebuie sa existe cate un fraier din asta care sa sufle (e facut cu creioane pentru ca, creioanele se misca foarte usor cand sufli)Nu e nimic adevarat din faza asta cu Charlie Challenge!

| sonia9 a răspuns:

După Ice Bucket Challenge, internetul, în special reţelele de socializare, s-a umplut de înregistrări cu o nouă provocare bizară. Intitulată "Charlie Charlie Challenge", scopul ei este de a "discuta" cu un demon mexican al cărui nume este Charlie. Metoda este simplă. Este nevoie de o foaie de hârtie şi două creioane, care se pun în cruce peste foaie, iar în cele patru cadrane rezultate se trec, în diagonală, cuvintele "da" şi "nu", de două ori fiecare. După aceea, demonul este invocat cu fraza "Charlie, Charlie, putem să ne jucăm?". Potrivit celor care au încercat, vârful creionului de deasupra se mişcă spre unul dintre cele două cuvinte. În caz că demonul alege "da", atunci cel care l-a provocat îl poate întreba pe Charlie mai multe lucruri. Pentru a nu-l mânia, la final, cel care l-a invocat trebuie să îl roage pe Charlie să se oprească, rostind "Charlie, Charlie, ne putem opri?". După ce demonul răspunde "da", "invocatorul" trebuie să arunce creioanele pe jos şi astfel legătura se întrerupe.

| cyseroo a răspuns:

E un joc in care iti trebuie o foaie ....scrii pe foaie pe diagonala de. Doua ori "yes" si in cealalta parte "no"... dupa aia pui 2 creioane in forma d cruce ( uitate pe net ca sa vezi mai bine ) si apoi incepi jocul cu charlie charlie ( este un demon mexicam ) ne putem juca? Iar demonul daca e acolo itiraspunde miscand creionul cu da sau nu....si apoi il tot intrebi ce vrei...iar apoi cand inchei jocu spui charlie charlie ne putem opri? Ca sa nu manii demonul ...cam atat ( eu zic ca e fictiune ) sper ca te-am ajutat