| monia a întrebat:

Care sunt sunetele?
Spuneti-le pe toate!

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Ia spune-le tu pe toate! Eu le-am spus. Sau voiai sa le si scriu? Incearca tu sa scrii sunetul pe care il auzi cand asculti un solo de chitara sau un cantec de privighetoare. Apoi o sa-ti dai seama ca ai pus o intrebare imposibila, ca sa nu zic mai rau.

| unknownn a răspuns:

Pai depinde la care sunete te referi,sunetele grupurilor de cuvinte,literelor, suntele din natura, sunetele animalelor

| zuzikmik99 a răspuns:

Nu știu dacă acestea sunt toate dar... sunetele sunt: a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,ca,l,m,n,o,p,cu,r,s,t,u,v,x, y, z. Eu știu că literele transcriu niște sunete. Sper să te ajute acest răspuns.