| d33a a întrebat:

Caut un film de Craciun, l-am vazut anul trecuthee hee si incerc sa-l caut sa-l revad dar nu mai stiu cum se numeste... big grin nu-l gasesc... va voi spune cateva detalii despre film dar voi omite din ele ca nu mai imi aduc aminte chiar tot.
Era vorba despre o familie, iar de sarbatori veneau toate rudele ale acestora la ei in casa : unchi, bunici, etc si incepeau amenajarile de Craciun. Unii aranjeaza casa in interior, altii la exterior : tatal impreuna cu inca cineva incerca sa imbrace casa intr-o plasa de instalatie, o aranjeaza, iar cand termina toata treaba observa ca nu merge. Incearca nu mai stiu ce sa modifice la ea si cade cu scara pe care se urcase ca sa ajunga pana la acoperis. Tare faza aia laughing. Mai urmeaza multe dar nu mai stiu. In alta secventa tot el vrea sa taie bradul din curte sa-l impodobeasca iar acesta fiind prea mare si prea greu se inclina si trece cu crengile pana in casa vecinilor tocmai cand ei se sarutau laughing Mentionez ca filmul este comedie.
Se mai intampla multe, dar totul nu iesea cum vroiau ei, total opus. Aproape spre sfarsitul filmului cand reusisera sa isi faca un brad impodobit pisica se duce langa el si se joaca cu instalatia, se curenteaza... tot atunci intrase si o veverita in casa iar familia facuse haos in toata casa incercand sa o prinda, sosind in cele din urma si politia thinking laughing
Cam atat imi aduc aminte, mai mult nu mai stiu.
Stiti cumva cum se numeste filmul?big grinhappy:*

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Christmas Vacation (National Lampoon's Christmas Vacation), cu Chevy Chase si Julia Louis-Dreyfus (Elaine din Seinfeld).

http://www.imdb.com/title/tt0097958/

4 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Un Craciun cu scantei.

| MM a răspuns:

Deck the Halls?

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Pai stiu sigur ca l-am vazut, ori un craciun cu tata ori un craciun in stil mare, ori un craciun de-al tatei, ori uncraiun cu familia, ori deck the halls ori christamas vacantion. daca vrei neaparat sa-l vezi sa stii ca e dat in fiecare an de craciun sau in zilelel de vacanta, zilele astea, ma rog, intelegi ce vreau sa zic.de vreo 4 ani in colo mereu il da.il poti viziona dar trebuie sa urmaresti programul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Christmas Vacation (1989)