| anonim_4396 a întrebat:

Ce coafuri simple pentru scoala stiti?

Răspuns Câştigător
| RamonaMn a răspuns:

Vezi aici cateva exemple interesante:

http://www.divahair.ro/15-22_ani/6_variante_de_coafuri_rapide_pentru_scoala

66 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://images.google.ro/......tp?/images poti incerca aici sper sa-ti placa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi obisnuiesc foarte des sa ma indrept cu placa si sa ma tabez sa-mi fac parul sa fie rebel ...imi place stilul acesta:d...sau ma indrept doarte tare imi tapez parul si mil prind intr-o coada sus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place mult pagina voastra de internet dar am o singura obiectie, aveti prea putine poze cu frizuri de scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca stii filmul camaleones de pe programul acasa va sfatuiesc sa va prindeti ca valentina eu am incercat si mi-a iesit super tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce hahaha fa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau si eu o coafura simpla pentru par ondulat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 coditze impletite pana la jumate si restul asa!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bentite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu eu imi iau bretonul si mil dau pe spate si mil prin cu un clestisor si imi sta ff bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece am parul pina sub fund, vara nu-l pot lasa desprins dar in general mi-l prind intr-o coada si motco o agrafa simpla big grin. incearca si u nu conteaza cum ai parul sati place tie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce coafuri simple pentru scoala stiti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot fi mai multe coafuri de exemplu frezurile emo, eu am asa coafura si la toti le place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intins la placa iar daca ai breton intoarcel cu ondulatorul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coada de cal sau un coc dar daca ai o fata draguta poti sa lasi parul pe spate dar sa stii sa facii si ceva sufite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coada studenteasca
coda impletita
codite impletite
parul prins intr-o coada
parul prins in coc
doi melci
stea de mare
prinsa doar partea de sus a parului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...as vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste coafuri simple pentru sc(trec pe a 7-a)si nu vesnica coada de cal ca nu imi sta prea bine cu parul prins...(parul meu e mediu).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta este si pentru mine o problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coada impletita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai parul lung prinde-l in doua cozi si apoi incearca sa le ridici punandu-ti clesti si sa iti stea ca un palmier. Ca Mady din Zack si Cody cum se prindea ea la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa iti faci carare pe mijloc sau intr-o parte si sa-ti pui o bentita, dardoar de "decor", sau poti sati prinzi bretionul sau cateva suvite din fata, pe spate. Asta a fost varianta par "desfacut", acum trecem la varianta codite (preferat pentru ora de sport sau cand este foarte cald afara : iti faci spic, coc, coada de cal, coada impletita, coronita, doua codite impletite sau nu...si cam atat.
Eu asa imi prind parul in fiecare zi cand meg la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa gasesc ceva mai sofisticat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine un palmier in varful capului e mult mai frumos cel putin asa mi se pare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu coada de cal si piscer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, eu stiu una, daca aveti placa de intins parul, va impletiti tot parul in codite, fiecare suvita, dar trebuie sa aveti rabdare, le impletiti pe toate si o luati pe fiecare, pe rand si le intinzi asa cum sunt, impletite cu placa, si o sa-ti iasa ceva foare frumos, incearca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-ti prinzi in fata bretonul si cu uun coc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai simplu la mine inseamna extravagant eu folosesc placa sa mi`l indrept sau ondulez chiar daca ma ia ceva timp dar totusi ca rezultat merita pentru ca imi sta ff bine >.> decat simplu si plictisitor mai bine extravagant si cool!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti cateva fire de par cu ondulatorul si apoi prinde parul in coada de cal...na nu stiu sunt o multime de coafuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa va tndeti cum va sta bine si dupa aceea puteti sa-l aranjati mai usor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu imi fac de obicei 2 coditze impletite sau simple, in sus sau in jos...:P sau imi prind parul cu un cleste si las niste suvite sau il prin intr-o coada impletita pe-o parte... poti incerca, de asemenea si impletiturile "os de peste". Sunt simple si mai deosebite :) Uite aici niste instructiuni:2.Impletitura os de peste

Imparte parul in doua cozi egale. Alege dintr-o coada groasa o suvita subtire din exterior si trece-o peste, unind-o cu cealalta coada groasa. Acum alege din cealalta coada groasa o suvita subtire din exterior si uneste-o cu prima coada groasa. Si tot asa. SI UN VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=DGlRvHuC0XQ