| Andre a întrebat:

Ce e mai rau, sa esuezi sau nu sa nu incerci?; x

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai rau este sa nu incerci!

| pwp a răspuns:

Sa nu incerci

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Sa esuezi.
Incercare moarte n-are.
Daca incerci probabile te si mai distrezi.
Bye bye!

| emy a răspuns:

Sa nu incerci. Chiar daca esuezi, macar stii ca ai incercat. Dar daca nu incerci, iti pare si mai rau. Te vei gandi: Oare e ce nu am incercat macar? Poate ca as fi reusit. Cum se spune:omul din greseli invata.Dar, daca nu reusesti, nu cumva sa capitulezi. Gandeste-te ca Dumnezeu stie ce e mai bine pentru fiecare (chiar daca noi nu vedem lucrurile asa)! Multa bafta in tot ceea ce faci!

| NoNaMe_7575 a răspuns:

Eu cred sa nu incerci; x

| DianaScorpio a răspuns:

Eu cred ca mai rau este sa nu incercihappy O esuare te poate face mai puternic, te poate face mai intelept. In schimb daca nu incerci, nu castigi nimic, nici macar experienta sau lectii(pentru ca de multe ori esuarea poate fi o experienta sau o lectie importanta).

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Sa nu incerci tongue

| Arrum a răspuns:

In primul rand depinde de caz. Oricum este mai bine sa esuezi decat sa nu incerci sa faci ceva, deoarece nu vei stii niciodata finalul si poate puteai sa castigi dar daca nu ai incercat ai pierdut din start.Vei ramane cu intrebari care te va framanta uneori toata viata. Exemple de intrebari(acum depind de la caz la caz)tongueoate ca as fi putut face lucrul acesta?; Daca eu participam la acest concurs,(sa presupunem ca este un concurs la care nu ai participat)poate eu castigam... oare asa era?; E bine daca as proceda asa?; Daca?,poate?, e posibil sa?, tot felul de intrebari pot lua nastere.Si in cazul in care ai esuat analizeaza problema si factorii care te-a impiedicat sa ajungi in varf,alta data incearca sa muncesti si mai mult! Pentru a castiga iti trebuie o vointa puternica, perseverenta, dorinta de a reusi.Thomas Edison a gresit de 9999 ori inainte sa inventeze becul dar nu a renuntat si a reusit. Sper ca raspunsul meu a fost de folos.Bye!

| my99heart a răspuns:

Sa nu incerci

| Tamy3 a răspuns:

Mai bine esuezi. Daca nu incerci vei ramane cu intrebarea ''Oare ce s-ar fi intamplat daca incercam?''.Din greseli inveti.winking fundaA?