| aleeee a întrebat:

Ce e mai rau, sa esuezi sau nu sa nu incerci?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa nu incerci...sti vorba aia:incercarea moarte n-are.Mai bine sa stiu ca am pierdut dar am incercat macar, decat sa imi para rau ca nu am facut nimic in acea privinta.Eu sunt de parere ca cine nu risca nu castiga.Asadar aleg varianta a 2-a ca fiind mai rau...depinde si despre ce e vorba.

| yellowalien a răspuns:

Sa nu incerci. Vorba aia: nu risti, nu castigi...

| Pho3nix a răspuns:

Sa nu incerci. happy
E mai bine sa stai cu gandul ca macar ai incercat chiar daca ai esuat decat sa fi dezamagit ca n-ai incercat deloc.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Sa nu incerci, deoarece daca nu incerci nu stii daca faci bine sau esuezi, mai bine incerci decat sa-ti para rau dupa aia.

| Adya20 a răspuns:

Mai rau este sa nu incerci.pentru ca traiesti cu acel sentiment de regret ca n-ai incercat.si ce-ar fi fost daca. Iar in cazul in care esuezi.iti spui uneori.macar am incercat.Este o vorba.incercarea moarte n-are.

| believe a răspuns:

Doare mult si cand esuezi.asta-i realitatea, totusi atunci cand ati dai seama ca ai fi putut dar n-ai incercat-asta piska mai rau.INCEARCA!

| iuliaoprea a răspuns:

Sa nu incerci. Important este cum te lupti ca sa ajungi undeva, modul cum "joci" nu daca vei castiga sau nu.

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Sa nu incerci

| elamit a răspuns:

Cred ca ambele.

| dany_7259 a răspuns:

Sa nu incerci:-P