| coosmin24 a întrebat:

Ce e mai rau, sa esuezi sau nu sa nu incerci?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca vrei sa castigi trebuie sa risti, sa incerci.Mai bine sa esuez dar sa stiu ca am incercat decat sa pierd din start, pentru ca in viata orice e posibil si daca iti doresti un lucru trebuie sa risti ca sa il poti avea, fie ca vei avea o reusita sau nu, prefer sa incerc, decat sa zic:vai pacat ca nu am incercat, poate daca incercam era mai bie, sa regret ca am facut ceva decat ca nu am facut!

14 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sa nu incerci.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa nu incerci
.

| Elena1234456 a răspuns:

Sa nu incerci.pentru ca vei regreta toata viata, si nu vei sti niciodata cum s-ar fi terminat daca ai fi incercat.

| 334499 a răspuns:

De obicei e mai bine sa incerciwinking

| Razvan a răspuns:

Sa nu incerci. Daca esuezi incercand esti un campion. Daca nici nu te obosesti sa incerci esti un lashappy

| LuS[z] a răspuns:

Cu siguranta sa nu incerci pentru ca vei ramane mereu intrebandu-te
ce ar fi fost daca

| anss23 a răspuns:

Sa nu incerci, normalhappy

| arrriadna a răspuns:

Sa nu incerci. Daca esuezi in ceva, dupa ce trec mai multi ani iti spui "bai, pana mea, nu a mers, asta e". Daca iti doresti ceva f tare (ceva care sa nu fie distructiv pentru tine sau altii) si nu incerci, peste ani regreti. Si ce rost are sa ai regrete cand singura persoana in fata careia raspunzi esti tu, cand ramai cu gandurile tale?!

| Green a răspuns:

Eu zic ca sa nu incerci pentru ca daca esuezi, macar stii ca ai incercat.
Iar daca nu ai incercat, te gandesti mereu: "daca incercam, esuam sau nu?" si nu puteai sa aflii.

| Shinen a răspuns:

Sa nu incerci.

| roxyrocks a răspuns:

Sa nu incerci:dlove struck

| bmcriss a răspuns:

E mai bine sa incerci.Nu regreti ce faci, ci ce nu faci tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de situatie, dar in genereal sa nu incerci, pentru ca stii cum se spune"cine nu risca, nu castiga","incercarea moarte n-are"winking.

| Clauditza a răspuns:

Sa nu incerci.