| ShadowAngel a întrebat:

Ce e mai rau, sa esuezi sau nu sa nu incerci?

Răspuns Câştigător
| ClownFish a răspuns:

Eu zic ca depinde de situatiethinking

20 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Faza asta cu esuatul e doar o scuza, o lasitate pe care ti-o aduci, ca sa nu te (auto)condamni.
''La urma urmei, lumea e plină de rataţi. Câţi ar putea spune că şi-au văzut împlinite toate aşteptările? Poate, e chiar o lipsă de modestie să declari: sunt un ratat! Ca să devii "ratat" trebuie să fi avut nişte visuri înalte, nişte ambiţii mari.'' [Octavian Paler]

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu încerci, nu știi dacă eșuezi!
Pa, pa.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Dacă nu încerci, nu ai cunoştinţe legate de un presupus eşec, deci ai privi totul doar dintr-un punct mort, deoarece nu ai avea nici o gândire care să le includă pe amândoua, compărându-le.
Dacă nu încerci, este imposibil să eşuezi în problema respectivă, dar poţi eşua în legătură cu absolut toate celelalte probleme legate de viaţă. =)
Desigur, nu poţi să încerci întotdeauna, trebuie să te mai şi gândeşti la argumente pro şi contra pentru înfăptuirea decizie pe care ai vrea s-o iei. Deci totul depinde şi de situaţie.

| chelstone a răspuns:

Sa esuezi

| mgtow a răspuns:

E anspa atunci cand crezi ca totul o sa fie bine si apoi te trezesti ca ai fost luat de om prost.

| DakotaRoyse a răspuns:

Să nu încerci. Un eşec îţi poate creşte voinţa pentru reuşită atât de mult încât îţi vei atinge scopul. Dar nici eşecul, nici victoria, nu pot fi dobândite fără încercare.

| Dash a răspuns:

Pai, a nu incerca inseamna din start esec!

| Andreea50 a răspuns:

Sa esuezi incercand...

| Mihaela a răspuns:

Hei!
Atunci cand iti doresti ceva, e bine sa incerci.
E bine sa vezi tu cu ochii tai ca nu se poate decat sa stai toata viata si sa te gandesti, daca as fi reusit daca as fi incercat, daca ar fi iesit totul ok.
Deci, incearca intotdeauna! Nu conteaza daca esuezi sau nu!
Stii vorba aia, incercarea moarte n-are!
Numai bine!

| lowfive a răspuns:

Sa esuezi.(pentru mine)

| Anonymus3000 a răspuns:

Dupa mine cred ca e mai rau sa esuazi caci de exemplu la un meci de fotbal sau ma rog trebuie sa dai un Shoot si ratezi te oftici si zici mai bine dadeai la altu sa dea etc

| JennyBerry a răspuns:

Sa nu incerci

| Gufiii a răspuns:

Sa nu incerci

| Andrei32133 a răspuns:

Mai rau e sa esuezi uite un exemplu : inecrci sa faci o bomba nucleara ditr-un mic amanunt bomba face poc si moare o tara la exemple de astea e mai bine sa nu incerci big grin

| chrys_2177 a răspuns:

Buna! E mai rau sa nu incerci pentru ca nu stii niciodata de unde poate sa iti vina speranta.Macar incerca intr-o competie nu trebuie neaparat sa castigi... fundita

| ciupyx a răspuns:

Sa nu incerci!

| Ilyncutz a răspuns:

Sa nu incerci

| Madalina115 a răspuns:

Categoric daca incerci e posibil sa castigi.si chiar daca nu castigi macar nu traiesti regretand.deci traiti oameni buni.incercati toate posibilitatile pentru a nu regreta mai tarziu ceea ce nu ati facut.:p

| Ioaaaaaaana a răspuns:

Sa nu incercihappy

| vlad96 a răspuns:

Sa incerci e cel mai bine