| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti atunci cand va plictisiti? Nu am mai fost demult in situatia asta. Vreau sa citesc o carte, dar nu o gasesc, alta nu mai vreau. Prietenii nu sunt in oras, sunt plecati si chiar nu mai stiu ce sa fac, toata ziua stau pe facebook si pe TPU.
Funda pentru cele mai interesante si numeroasa chestii.

Răspuns Câştigător
| xBebee a răspuns:

Am cateva solutii
-citestte o carte
-fa-ti temele [daca ai]
-raspunde pe TPU
-danseaza
-deseneaza
-fa karaoke
-uite-te la bancuri pe net
-asculta muzica
-scrie in jurnal
-uite-te la un film bun [eu acum ma uit la Pretty little liars]
-joaca un joc online
-fa curat prin calculator [ adica sorteaza ce ai nevoie sau ce nu ai nevoie]
-prosteste-te [ imbracate caraghios, sau canta]
-fa-ti tot felul de tinute si apoi imbraca-te cu ele [cat mai indraznete tinutele]
-incearca diferite macheaje
- fa-ti din hainele veci unele noi [personalizeaza-ti-le ca de exemplu, ia un tricou mai vechi, de jos, taie fasi mici pana aproape de piept, bine putin mai jos, si pune pe acele fasii mici margelute colorate]
-fa-ti unghiile
-fa-ti poze
-vorbeste cu prietenii pe facebook
-fa farse la telefon
-fa-ti parul cum nu l-ai mai avut [ pune-te pe moate, indreapta-te doart pe o parte]
-fa-ti un oracol
-cauta poze amuzante pe net

Sper ca te-am ajutat Bafta si FUNDITA PLZ

5 răspunsuri:
| PinkDea a răspuns:

Uita-te la un film : "Pe aripile vantului" daca nu l-ai vazut ...sau ...eu ma joc metin2 cand chiar ma plictisesc laughing

| Uratu140 a răspuns:

Exact aceeasi intrebare am pus si eu

| ღSecretღ a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie ca si tine, n-am ce sa fac decat facebook, TPU si filme. crying

| diamond9249 a răspuns:

Cum sa te plictisesti?! Facebook, tv, TPU, filme, chat cu prietenii. Poti sa asculti muzica pe care o ascultai demult, sa te uiti la un film care te-a impresionat odata. Incearca sa gatesti ceva dulce, ceva care sa-ti placa. Uita-te pe site-uri legate de hobby-urile tale. Vizioneaza vloguri (video-uri pe youtube cu adolescenti care se filmeaza si fac scurtmetraje publice). Cheama un prieten, comanda o pizza si distrati-va. Uita-te in albumele cu poze vechi. Sunt atatea de facut! Funda? happy

Întrebări recente