| veronica_popescu a întrebat:

Ce film bun ati mai vazut in ultima vreme?

Răspuns Câştigător
doiny
| doiny a răspuns:

"bolt": e desene animate...super misto

21 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Sunt foarte multe filme bune... Ultimele pe care le-am vizionat eu si care m-au marcat intr-un mod special sunt "The Secret" si "Requiem for a dream"!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

cel mai bun film de groaza : ''Cele 13 Fantome'' sau in traducere ''13 Ghosts''

pupimik
| pupimik a răspuns:

Alaltaieri mi se pare am fost la cinematograf la "Yes Man"... e o comedie foarte klumea.De pe net nu prea are rost sa o iei ca e inca calitatea foarte proasta.Mai bine mergi la cinematograf.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Doiny, sunt pe aceeasi lungime cu tine .Am fost la Bolt de 2 ori asa de mult mi-a placut.

| Dara a răspuns:

'Taken', 'The pursuit of happyness', 'August rush', 'Lions for lambs','Wanted'

carla
| carla a răspuns:

Uite aici o parte din filmele care mi-au placut, vechi si noi, dar pe care eu le consider bune:
SLUMDOG MILLIONAIRE, THE GREAT DEBATERS, ANTWONE FISHER, THE ENGLISH PATIENT, YANKS, THE NOTEBOOK, THE PIANO PLAYER, THE SCENT OF A WOMAN, THE GODFATHER I, II, III, GONE WITH THE WIND, CASABLANCA, YOU’VE GOT MAIL, SLEEPLESS IN SEATTLE, BLIND DATING, ERAGON, 10.000 I. CHR, THE WEDDING PLANNER, 300, TOP GUN, THE PRINCESS AND THE MARINE.

| crisa a răspuns:

iti recomand blogul http://www.filmetari.com/
acolo, in functie de preferintele tale si pe baza review-urilor scrise, poti alege ce sa vizionezi!
enjoy! :)

| dudu_4306 a răspuns:

Constantine, e din 2005 dar l-am vazut doar ieri. E foarte fain.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

salut veronica_popescu, am vazut filmul "Galilei sau dragostea lui Dumnezeu" / "Galilée ou l’amour de Dieu": in 2006 regizorul Jean-Daniel Verhaeghe a realizat filmul Galilei sau dragostea lui Dumnezeu / Galilée ou l’amour de Dieu, după scenariul semnat de Claude Allègre şi Jean-Claude Carrière.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cei 300

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

salut veronica_popescu, un film care mi-a placut si pe care l-am vazut deja de 3 ori: "Fabulosul destin al Ameliei Poulain" (Le fabuleux destin d'Amelie Poulain) - foarte interesant realizat, voi ce ziceti? cine l-a mai vazut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amintiri din epoca de aur. 1 si 2.Cristian Mungiu e un geniu! MERITA VAZUTE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Painted Veil, Crouching Tiger Hidden Dragon, Samsara, Constantine, Idiotul, In the Mood for Love, Modigliani.Cam atat.Se pare ca multi nu au inteles sensul intrebarii.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The other boleyn girl incearca!

| devilsfather a răspuns:

SAW V (horror)
E super tare filmul.Recomand tuturorwinking

| tudor_cozocz a răspuns:

Depinde de ce intelegi tu prin film bun... eu ma cert mereu cu prietena mea, cu greu picam de acord asupra unui film la care sa ne uitam... Mie imi plac comediile alea romantice, care te relaxeaza sau filmele de actiune, iar ei ii plac dramele si filmele "inteligente", la care adorm mereu... de exemplu, eu as vota pentru Banlieu 13, iar ea pentru A Clockwork Orange, sunt sigur... Sau poate Trainspotting...

| tudor_cozocz a răspuns:

Depinde de ce intelegi tu prin film bun... eu ma cert mereu cu prietena mea, cu greu picam de acord asupra unui film la care sa ne uitam... Mie imi plac comediile alea romantice, care te relaxeaza sau filmele de actiune, iar ei ii plac dramele si filmele “inteligente”, la care adorm mereu... de exemplu, eu as vota pentru Banlieu 13, iar ea pentru A Clockwork Orange, sunt sigur... Sau poate Trainspotting....

| alexandru_ionut a răspuns:

Incearca "Paranoid Park" al lui Gus Van Sant. Chiar daca vezi pustani care se dau cu placa, uita-te pana la capat. Eu l-am vazut cu fiu-miu, care e skateboarder si el, altfel nu i-as fi dat nicio sansa... E destul de profund...

| veronica_sanciuc a răspuns:

"Kafka", cu Jeremy Irons in rolul principal... e mai "usor" decat cartile lui...

| mirela_dumitrescu a răspuns:

Aveam chef de ceva vechi si frumos si am dat de Some Like It Hot (Unora Le Place Jazz-ul). Clasic, umor de bun simt, m-am relaxat.

| draga_alexovici a răspuns:

Poate ca e o recomandare desueta, dar de curand am revazut Nopti Albe La Seattle si mi-a placut chiar mai mult decat la vremea lui!