| Krina a întrebat:

Ce parere aveti despre snobism, respectiv snobi? Pe cine ati cataloga cu calificativul asta?

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

O doza de snobism exista in fiecare om.Resping snobismul evident, agasant si exacerbat.Pe unii insa snobismul i-a apropiat, prin imitatie, de cultura si de civilizatie. Mira

| elena a răspuns:

Cel care vrea sa fie in pas cu moda, este un snob... ce explicatie mai trebuie de dat?

| andreutz a răspuns:

Eu nu judec snobii...asta e un defect de al lor, asta este... dar ce, noi nu avem alte defecte? laughing ah, apropo...esti sigura ca vrei sa iti dau si nume? smug

| andreutz a răspuns:

Vrei un top 3? uite aici.
1 maslina
2 mucenica
3 bucurita
mai vrei? big grin

P. S astea sunt numele de cod happy

| andreutz a răspuns:

Ah, dar nici nu ma gandeam ca as avea onoarea s intre acesti snobi aici pe site...doar ca cine stie, lumea e mica... poate avem prieteni comuni...si doar stii instinctul ala de turma... daca un bou (animal big grin ) zice hai sa f**em o capra, atunci toti boii se iau dupa respectivul laughing chiar daca un bou normal la cap e constient ca nu are ce face cu o capra...

assiris
| assiris a răspuns:

E treaba lor, cit timp nu ma deranjeaza. Personal ii ignor si nu sunt pe lista mea de prieteni

| Krina explică:

Da andreutz! Hai ca m-ai facut curioasa tongue
Baga din tophee hee

| Krina explică:

laughing
Ei, doar snobii nu intra pe TPU sa-si vada numele de cod.Asa ca nu ai de la cine sa primesti voturi cu stupid tongue

| galileo a răspuns:

Ceau, ce subiect interesant big grin. In ziua de astazi snobismul este la moda. Toti suntem cat de putin snobi, dar multi adolescenti fac din snobism o arta. In ziua de astazi orice lucru care apare nou, orice haina (ca se potriveste sau nu) este acaparat de populatie pentru a fii "in pas cu moda".
Dar de fapt ei nu sesizeaza ca si-au pierdut unicitatea lor, si-au pierdut caracterul, principiile, orgoliul, eul lor este redus la tacere doar pentru "a fii in pas cu moda". Sper ca cei din jurul meu sa nu faca din snobism o arta. Numai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Snobi? Iata: cei care spun ca sunt intelectuali Liiceanu, Patapievici, Plesu, luandu-se dupa asa-zisa societate civila; cei care folosesc cuvinte gen locatie, dizabilitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena, nu te lecuiesti de virgule puse intre subiect si predicat!