| SCOOBY DOO a întrebat:

Ce tehnici stiti sa copiez la teste

12 răspunsuri:
| Mony a răspuns:

Da click aici
http://www.fituica.com/
http://fituica.com/cum-sa-copiezi/, aici iti arata tehnici, iti explica cum trebuie facut si sunt si cateva video:)...nu mai dau copy paste:)
uita-te i super tare:X;);););)

succes:)

| Mik3 a răspuns:

Cu tel frate, sau cu lama orbit, uite cu tel cum faci( iti scrie pe un caiet ingrosat lectia din care stii ca o sa iti dea si apoi ii faci poza ), iar cu lama ii simplu(iti iei un pachet de lame orbit te duci acas le desfaci, desfaci o lama doua mai multe de cate ai nevoie scrii pe foaia aia in care ii invelita lama si apoi o inpachetezi la loc dupa ce termini refaci pachetu la loc, si in timpul testului scoti pachetul de gume scoti o lama orbit o bagi in gura iar cu hartia in care era invelita lama o lasi pe masa, ca in nici un caz nu se gandeste profesorul sa se uite la hartia in care a fost invelita guma ) bafta funda? happy

| pithicot a răspuns:

Hmm. cel mai simplu ar fi sa invetzi, dar in caz ca nu te pasioneaza si nu ai alta solutie trebuie sa si copiezilaughing. Pai poti scrie pe o coperta, pe banca sau chiar in palmalaughing

| anotherhumanbeing a răspuns:

Tehnica "pune mana si invata"
si tehnica" ca daca nu ramai prost"

| ali17 a răspuns:

Am mai multe metodesadunele riscante unele usoare si bune)
1:Faci o foaie cu copiute si o bagi sub picioare (ma refer la pulpe pe scaun) si cand e sa te uiti te prefaci ca nu sti si ca las capu pe banca si desfaci putin cate putin(sa nu fie mare foaia ca ai belito... se vede foarte usor)

2:faci copiute si le pui in buzunar... pe cand da foaia de test te uiti la tot si te duci la baie( sa fie pe la inceputu orei) stiind deja tot iei copiutzele din buzunar te uiti... bine si retiiiiii(daca nu poti sa reti usor n-am ce sa-ti fac).
3:daca stai pe langa un calorifer pui tot randu de banci sa fie dat spre calorifex fix langa el (daca banca pica cu partea acea care pui tu penaru caietele etc... daca pica deasupra caloriferului e perfect)si te uiti
4:faci poza la pagini si iei telefonul in buzunar te uiti incet incet doar daca esti in penultima banca si daca esti in randul de la usa sau geam dand banca de perete si tu sa fi cel care are langa el peretele ca NICI DRACU nu te prinde daca ai si un gras care sta in fata ta sau stai cu el in banca

| iuliusnedelcu a răspuns:

Scrie pe bacnote. de ex: daca te prinde profu cu mana pe sub banca ai ce sa ii spui: -domn profesor sunt banii de autobuz. si ii bagi repede in buzunar si apoi iar incerci aceeasi manevra etc...

| Ghiurca_Angelin_1994 a răspuns:

Poti sa scrii cu un creion pe gresie, parchet sau ce ai tu in clasa

| Arodonym a răspuns:

Pai scrie pe o foaie ce crezi ca o sa-ti dea la teza si foaia aceea o pui sub fund in pauza (dar sa tii picioarele stranse si sa nu ai fusta) si cand nu stii o intrebare disfaci picioarele, te uiti in jos si cauti ce iti trebuie.

| Arodonym a răspuns:

Pai fa o copiuta ce crezi ca iti da, pune foaia cu copiuta in pauza inainte de teza sub fund (dar tine picioarele stranse si daca esti fata nu purta fusta )si cand nu stii ceva disfaci picioarele si te uiti in jos.

| duphasTON a răspuns:

Pai.
1. daca ai un profesor mai de doamne ajuta caietu pe masa cand nu se uita il mai deschizi
2. daca ai un profesor exigent caietu in chiozdan si in timpul orei usor il scoti si te mai uiti. sau scrii pe radiera, sunt unele pixuri speciale care au foi inaintru care se introduc automat, scrii pe banca, pe spatele cravatei cu marcaru, DACA ESTI FATA SI AI FUSTA LIPESTI SUB FUSTA FITUICA 100% NU TE VA CONTROLA PROFESORUL/PROFESOAra, te pui langa un coleg inteligent 5 ani am copiat de la un coleg laughing, faci o copiuta si o pui sub lucrare, daca esti la concursuri pe spatele buletinului!

| Tudorache_Stefan_1980 a răspuns:

Poti sa faci niste copiute mici si le pui in sosete. Copiutele pot fii ascunse in penar sub carti intre paginilr cartii, iar daca profesoara se misca prin clasa poti sa le scoti putin si dupa le bagi inapoi si e foarte bine daca sunt lucioase ca o sa intre mai repede intre pagini. Mai pot fii ascunse in penar pe talpa de ex inainte de test le lipesti pe talpa cu scoch ca sa nu se murdareasca. Sper sa.ti foloseasca succes