| simovacariu a întrebat:

Cine imi zice si mie cum sunt facute corabiile alea din sticla? Cum baga corabia in sticla?

Răspuns Câştigător
| kiddutssa a răspuns:

Cu ajutorul unor pensete si ustensile speciale si bineinteles cu ajutorul unei lupe. Se creeaza in interiorul sticlei. Nicidecum nu se face mai intai corabia si apoi se lipeste sticla, pentru ca in procesul de lipire, corabia ar ramane numai scrumwinking

7 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Bucata cu bucata.

| mihaibrasov a răspuns:

Sunt niste mesteri priceputi care cu niste bete inguste si lungi fac totulcu multa rabdare. E o arta.

| Quiss a răspuns:

Se face bucata cu bucata in interiorul sticlei cu multa rabdare happy.

| bebitzu a răspuns:

Frumoasa intrebare. Si eu sunt oarecum fascinat si interesat de acest lucru. Cred ca o baga inainte apoi "finalizeaza" sticlahee hee. Nu stiu ce sa zic. Alte pareri? Sunt curios

| al3xal3x1 a răspuns:

La inceput sticla e in 2 bucati de sus in jos "taiata" iar apoi se pun corabia si pun una peste alta si se baga intr-un cuptor mare si se lipesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intr-o sticlabig grinbig grin

| expandator a răspuns:

Simplu,se lipeste o sticla din doua bucati cu corabia la mijloc.