| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? argumentati

10 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Sincer,eu nu stiu ce sa cred. Daca D-zeu ar exista viata ar fi altfel zic eu,parca El e Atotputernic, nu? Deci eu nu cred, fiindca indiferent care ar fi adevarul noi toti suntem pe cont propriu! funda?

| gabrielutzu a răspuns:

Da!

Marturisirea este cel mai bun argument, cine il marturiseste pe Dumnezeu nu mai are nevoie de justificari, ci de fapte, altfel nu este decau un ipocrit/o ipocrita.

| camy417 a răspuns:

Da.am fost educata sa cred in El si ce motiv as avea sa nu cred?

| COOLboY a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu. Fara El noi nu am fi existat.

| Hiroko a răspuns:

DA cred normal
Daca DUMNEZEU nu ar fi noi nu am mai exista...
Daca te rogi mereu la el sa iti ajute, iti ajuta!
Eu chiar cred cu adevarat in EL!

Răspuns utilizator avertizat
| ionutzz2590 a răspuns:

Normal ca da

| XxAngelVampireXx a răspuns:

Eu cred in EL.El nne-a creat

| ZuuZy_8684 a răspuns:

NU... clar laughing daca ar exista... thinking ar fi altfel viata

| ZuuZy_8684 a răspuns:

Ba "ionutzz" ce ***... daca eu nu cred nu credwaiting care e problema ta?oh go on (aaa da si apropo e zuuzy -deci e la feminin dooooh) ca prost te-a mai facut mata oh go on