| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in Dumnezeu? argumentati

10 răspunsuri:
| COOLboY a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu. Fara El noi nu am fi existat.

| camy417 a răspuns:

Da.am fost educata sa cred in El si ce motiv as avea sa nu cred?

Răspuns utilizator avertizat
| ZuuZy_8684 a răspuns:

NU... clar laughing daca ar exista... thinking ar fi altfel viata

| ionutzz2590 a răspuns:

Normal ca da

| gabrielutzu a răspuns:

Da!

Marturisirea este cel mai bun argument, cine il marturiseste pe Dumnezeu nu mai are nevoie de justificari, ci de fapte, altfel nu este decau un ipocrit/o ipocrita.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Sincer,eu nu stiu ce sa cred. Daca D-zeu ar exista viata ar fi altfel zic eu,parca El e Atotputernic, nu? Deci eu nu cred, fiindca indiferent care ar fi adevarul noi toti suntem pe cont propriu! funda?

| XxAngelVampireXx a răspuns:

Eu cred in EL.El nne-a creat

| Hiroko a răspuns:

DA cred normal
Daca DUMNEZEU nu ar fi noi nu am mai exista...
Daca te rogi mereu la el sa iti ajute, iti ajuta!
Eu chiar cred cu adevarat in EL!

| ZuuZy_8684 a răspuns:

Ba "ionutzz" ce ***... daca eu nu cred nu credwaiting care e problema ta?oh go on (aaa da si apropo e zuuzy -deci e la feminin dooooh) ca prost te-a mai facut mata oh go on