| shocky2 a întrebat:

Cu scapi de aceasta boala acuta?!

Ea se numeste LENEA!

15 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Te duci si iti dai cu apa pe fata.
dansezi
mergi in parc la jogging!
daca ai in casa poti sa faci niste exercitii gen gantere, alergat pe banda...

| shadovv a răspuns:

Cu vointa!

| LeMotán a răspuns:

Ti-as explica cum am scapat eu, dar mi-e lene...

| Bianqita a răspuns:

Bine ca nu e dureroasa, ca ar fi plin spitalu'(/spitalele cred ca e mai corect) plin (/pline). Daca afli ceva nu uita sa ma anunti, ca de o saptamana nu mai scap de ea.Bafta!:*

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Iti dai doua palme si iti revi smug

| MiiMii a răspuns:

Lenea? Pai daca esti fata. te poti apuca de gatit.laughing poti face prajituri...etc.:d...

sau. te pai apuca d un sport.yawn. si eu sunt cam lenesa. dar uneori ma ambitionez si ma ridic sa fac niste lucruri utilehee hee Sper ca te-am ajutat. :*

| Anastasiaa a răspuns:

Iti tragi doua pale si iti bagi gheata la chilotei laughing! iti zic sigur ca te revergorezi laughing

| Anastasiaa a răspuns:

Sau o combati cu plictiseala laughing big grin.

| lumeamea a răspuns:

Pai ca sa scapai de ea
trebuie sa ai o motivatie
si ambitie bine`nteles :X
Si sa ai un motiv bun laughing si sa vrei asta
sa vrei sa faci ceva cu viata ta
funda?love struck

| astamicuta a răspuns:

Prin sport

| Chox a răspuns:

Cu un scop bine definit.

Si cineva care sa te impinga de la spate, in cel mai bun caz.

| Hombre a răspuns:

De lene nu ai cum sa scapi repede ca este usoara, in schimb munca creaza o gramada de probleme.Acuma diferenta dintre ele consta in faptul ca; lenea desii este usoara si foarte imbietoare si la indemana orisicui are o singura meteahna, te lasa in curu'gol, munca in schimb te ajuta sa scapi de acest impediment. Ca antidot la aceasta boala boieresca care i se mai spune si "cucoana mare" este gimnastica de inviorare cu diferite unelte, dar sa fie facuta ritmic, cu socoteala si putin efort, astfel scapi de aceasta boala nabadaioasa care pacilea pe la noi este aproape de pandemie si are caracter contagios, atentie!

| bLoOd_8500 a răspuns:

Cauta tot felul de activitati, si se vindeca de la sine

| KittyPinker a răspuns:

Bei energizant multlaughing)

| sederato a răspuns:

Simplu ...nu poti sa scapi...
ouch! Doare rau...crying
Daca faci ceva util si distractiv poate merge... e o boala grava