| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a întrebat:

Cum as putea sa fac sa nu afle mama la sedinta cu parintii ca am nota 5 la bio si pe primul sem am avut 10... ajutati-ma ca nu-mi vine nici o idee

Răspuns Câştigător
| M.D.Eveline a răspuns:

spune-i tu adevarul...si promite-i ca nu o sa se mai repete, si eu am vrut sa nu ii spun mamei de un 4 la franceza dar am hotarat ca este mai bine sa ii spun...chiar daca pe moment se supara o sa aiba mai multa incredere in tine.Asa ca nu minti.Nu e deloc bine.

17 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mama oricum va afla, asa ca spune-i tu ca s-o scutesti de o surpriza neplacuta in public.Marturiseste-i de ce n-ai putut lua o nota mai mare.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ii spune de sedinta.Simplu nu?

| Derye a răspuns:

Hmmm...nu o trimite la sedinta? I don't want to see lol

| lilboutique a răspuns:

Vorbeste cu diriga ta si rog-o sa nu spuna, daca e de treaba te va intelegebig grin

| love44katyp a răspuns:

Mai bine ii spui acum, decat sa afle mai tarziu si sa mai fie si suparata din cauza ca ai mintit-o

| Alina a răspuns:

Minciuna are picioare scurte si pana la urma tot va afla, asa ca decat sa afle din alte parti si sa-si piarda increderea in tine, mai bine ii spui tu adevarul.

| adi4ever a răspuns:

Daca sedinta e la ora 18:00 eu ii zic tatalui la ora 20:00laughing si ii spun ca am uitat ca am avut multe pe cap...folosesc varianta asta de la inceputul anului si nu a fost deloc pana acum la scoalalaughingrolling on the floor

| 16.laura.16 a răspuns:

Pai n-are cum sa nu afle.Singura solutie e sa afle de la tine!

| M.D.Eveline a răspuns:

Si daca mama ta intreaba o colega, ce mai faci la scoala... o sa ii zica si de nota asta...asa ca mai bine ii spui

| 1235678907452352 a răspuns:

Doar daca o rogi frumos pe diriginta/dirigintele ta/tau sau pe profesoara de biologie sa nu ii spuna nota mamei tale promitandu-i ca iti vei repara notathinking

| Denysa-Myhaela a răspuns:

Mai bine spuneii de acum, sa nu se simta nici prost si nici sa fie vazuta mirata ca nu stia de nota ta spre rusinea ei zic, in general in perioada asta sigur se zic notele doar daca esti o eleva buna(9-10) nu cred ca o sa-i zica diriga ta, mai bine spune-i de acum ca sa nu se simta prost la sedinta, iti zic eu e mai bine asa.problema cu 5 la bio se rezolva daca iei 10 nu a picat ceru pe tine, mai bine sa fii cu sufletu impacat cand mama ta se duce linistita la sedinta stiind tot despre situatia ta scolara
Pregateste-te sufleteste din seara asta sa-i spui
Succes!

| stresu a răspuns:

In ziua de azi se pune prea mult pret pe note, care nu au nicio valoare de niciun fel. Na, zi-i ce poate sa iti faca? Te cheama in casa o ora mai devremethinking In rest lasa notele si invata chestii ca e mai sanatos.

| Panda15 a răspuns:

Mai bine ii spui... cand e in toane bune.big grin si o inviti la sedintasmug sau mareste-ti media cu 10 big grin

| JokKer a răspuns:

Eu nu i-am zis mamei de sedinta... Eram speriata ca va afla de cei doi sase la geo. Si ieri i-am zis ca sa facut sedinta saptamana. trecuta si ca eu nu stiam. Si ea mi-a zis OK nu-i nimic

| michyy a răspuns:

cred ca acest lucru este inevitabil.

| Ioana_2793 a răspuns:

Oricum nu ti l-a trecut in cataloglaughing
Te-a ascultat si ai luat nota mai maretongue

| giulia_8691 a răspuns:

Vorbeste cu diriginta/elebig grin si eu asa am facut. o sa te ajute si o sa te inteleaga. poti sa ii spui ca vrei o pereche de blugi luna asta si daca vede ca ai luat 5 nici iti mai cumpara si ii astepti de mult. sau a rog happy orice obiect vrei tubig grin,, kiss. bafta!