| popmirgea1999 a întrebat:

Cum credeti ca ar arata lumea fara bani? Argumentati

8 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

S-ar face schimb de produse

| express11 a răspuns:

S-ar face troc.produse contra servicii, produse alimentare contra produse de larg consum, industriale, petrol cu masini, etc...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa cum era acum cateva mii de ani

| Exaizo a răspuns:

Foarte faina, am avea mai multe ocazii sa platim in natura.

| thezbx a răspuns:

Plictisitoare, e un film dupa o carte, care are la baza chestia asta, The Host happy

| SpikeSpigel a răspuns:

Foarte bine, daca vrem sa ne luam ca de exemplu o masina trebuie sa o facem noi. Daca nu ne pricepem, niste ajutor si dupa sa o terminam.

| ArchWord a răspuns:

Scuze daca intervin si chiar daca va suparati pe mine, dar mi se pare ca tu te folosesti de noi sa faci o tema, un exercitiu, sistemul de reguli al lui TPU interzice clar si indiscret ca el nu permite ca pe acest site sa se faca temele altora...

| Patriissia a răspuns:

Banul reprezinta cheia..cu ei poti deschide usi si invers..pentru unii banii reprezinta totul. daca ai banii esti cineva in societate iar daca nu oamenii te vor considera un nimic...cam asa gandesc unii..lumea fara bani ar fi un haos total adica de ce s.ar mai produce bunuri, de ce ar trebui sa mai munceasca oamenii daca nu vor primii ceea ce ii intereseaza si adica banii

Întrebări recente