| George1499 a întrebat:

Cum pot sa aflu daca cainele meu a fost otravit sau a murit de batranete?
eu cred ca a fost otravit, nu se intelegea prea bine cu vecinul

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Semnele îmbătrânirii unui câine le poți observa (treptat) în manifestările lui, oboseală, somnolență, schimbări în respirație, scăderea vederii, pierderea auzului etc
Simptomele otrăvirii sunt altfel, salivație abundentă (chiar cu spumă), convulsii (încordare), tetanie (înțepenirea membrelor) etc

Oameni răi sunt destui, trebuia să-l ocrotești, să-l îndepărtezi cumva, mai ales dacă știai ce vecin ranchiunos ai!
Știu că ești trist și revoltat, dar nu are rost să te mai complici, vei avea doar cheltuieli, cățelul, oricum, nu-l mai poți readuce la viață. sad
Chiar dacă ți se va confirma bănuiala, poți face o plângere la poliție, dar el nu va primi decât (cel mult!) o amendă. Modică.

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Pai ar trebui sa ramana urmele otravii folosite in sange/stomac/gura/gat.
Oricum, nu trebuie sa fie batran ca sa moara. Poate avea vreo boala.

| DisturbeDd a răspuns:

Banuiesc ca daca il duci la un cabinet veternar ii poate face un fel de autopsie, ai putea sa te duci sa vorbesti

| feraryyy78 a răspuns:

Autopsie, asta daca nu l-ai ingropat deja.

| George1499 explică (pentru feraryyy78):

Si cat ar costa?

| feraryyy78 a răspuns (pentru George1499):

Din cate stiu eu de la un veterinar, normal pretul nu ar trebiu sa treaca de 500 de lei, doar e caine, nu e om.Acuma pretul variaza de la un cabinet la altul, dar autopsia nu stiu exact locul in care o face. Sper ca te-am putut ajuta happy