| M1XTaP3 a întrebat:

Cum sa invat matematica fara sa fac meditatii am inteles ca sunt bune si pastilele "memo plus" pentru a tine mine e adevarat?laughing DAU FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| SteinZer0 a răspuns:

Pastilele acelea n-o sa te faca in mod miraculos mai inteligent. Ca sa inveti orice trebuie sa muncesti, mai mult sau mai putin, depinde de dificultatea acelui lucru. Daca nu vrei/nu iti permiti(e treaba ta) sa iei meditatii, trebuie pur si simplu sa inveti materia si sa lucrezi cu ea. Ceea ce ai fi facut si in cazul in care luai meditatii, doar ca sub privirile atente (sau deloc atente) ale unui profesor.
Exista diferite moduri de invatare. Daca vrei poti sa te interesezi pe internet si vei gasi cu siguranta ce cauti.

| M1XTaP3 explică (pentru SteinZer0):

Mersi pentru raspunshappy

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai probleme cu memoria ci trebuie sa pricepi ce inveti.Memoplus si alte din astea sunt pentru batrani bolnavi de alzheimer sau mai stiu ce boala psihica.

| irinuk28 a răspuns:

Bună, fi atent/ă la orele de matematică, mai repetă cand ajungi acasă și cam atat.Nu recomand niciun fel de pastilewinking. Cunosc un caz, în care cineva a luat pastile și...a luat-o razna, în adevăratul sens al cuvantului.
Lasă pastilele, folosește-le pentru dureri.Nu te mai "droga" cu pastile fără niciun sens.
Bye happy.

| digital7shady a răspuns:

Memorie pentru matematica iti trebuie cat sa retii formulele. straight face Ceea ce iti trebuie e inteligenta logica, care evident nu e prea stralucita la tine.

| victor30 a răspuns:

Evident ca tu puteai sa intrebi asa ceva. Pastilele ajuta memoria nu vindeca prostia!

| M1XTaP3 explică (pentru victor30):

Lopatare iar comentezi ma? Frate esti oligat sa-mi raspunzi mie la intrebari ca nu am inteles?

| victor30 a răspuns (pentru M1XTaP3):

Taci si inghite. laughing Este un site public, pot raspunde la cine si cand vreau. Daca nu iti convine ai un buton de ignore acolo si rezolvi cazul.

| quantshop a răspuns:

Patilele fara exercitiu nu stiu daca te vor ajuta. Mai bine exersezi mai mult si vei retine. Si drept ajutor poti sa urmaresti lectiile video postate pe https://www.youtube.com/user/RezolvariMatematica. Vei afla lucruri noi si le vei fixa pe cele cunoscute.