| CristinaTitrat a întrebat:

Daca acum se aude foarte incet sunetul la calculator si inaine se auzea tare inseamna ca s-a stricat placa audio?

3 răspunsuri:
| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Nu neaparat! poate sa fie si din software! asigurate ca ai peste pot volumul dat tare, driver placa de sunet!
Mai pot fi unele programe care sa recunoasca placa de sunet, fiind ca un driver si sa ai volumul dat incet de acolo! am patit asa cu un program nero 6 acum cativa ani! Ambele cauze pot fi plauzibile

| CristinaTitrat explică (pentru Tudor_Daniel_1993):

Am dezinstalat cateva programe pe care le-am descarcat recent dar acum nu se mai aude nimic. (boxel functioneaza dar nu se aude nimic si am sonorul dat la maxim )

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns (pentru CristinaTitrat):

Intra in driveru de sunet si verifica toate setarile de acolo, poti de set default daca ai optiunea! e mai complicat daca nu vad, cred ca intelegiwinking