| LaviniuA a întrebat:

Daca iesi afara si vrei sa iei de acasa o cafea calda ce poti face?
Nu imi plac termosurile ca sunt grele.
Vreau ceva sub 200g.
Nu trebuie sa imi mentina temp juma de zi.

Răspuns Câştigător
| Tputpu35 a răspuns:

Du te la decathlon, cred ca vei gasi chestii termice, si destul de mici, nu stiu daca vor fi de 200g dar de 500 garantat

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Gasesti multe modele de cani reutilizabile pentru cafea pe net sau in magazine.Te sfatuiesc sa iti iei una cu capac solid, etans, nu din aia menita sa o tii in mana, dreapta, ca altfel se varsa.De aceea poate e mai ok sa cauti in magazine, de pe net e posibil sa iei una nu tocmai buna.Eu am ceva in inox, tot de vreo 200 de ml pe care o folosesc pentru ceai si apa, capac cu filet.

| Furnicuta000 a răspuns:

Are la jumbo sau in alte magazine sau pe net (eu am luat de pe eMAG acum cativa ani) pahar din bambus cu capac din silicon. Arata ca un pahar din ala de la aparat doar ca e un pic mai mare. E usor, reutilizabil si poti sa pui bauturi fierbinti in el. Dar nu o sa mentina cald pentru ca nu e termos.

| LaviniuA explică (pentru Furnicuta000):

De care pahar de la aparat? Din ala de carton de la automatele de cafea?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru LaviniuA):

Da, arata ca unul din aparatul de la lidl doar ca e facut din bambus in loc de carton si are capac din silicon in loc de plastic

| StoicAnalysis a răspuns:

Sunt pahare de cafea portabile din ceramica de cumparat.

| Nelucojoc a răspuns:

Un bidon de aluminiu de la raionul sport.