| gabriela a întrebat:

Daca voi sau un apropiat de-al vostru ar muri intr-un accident, ori s-ar afla in moarte clinica, ati fi de acord cu donarea organelor pentru a salva alte vieti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Da! "Daca eu dau coltul, de ce sa nu traiasca altul!?"

mariana
| mariana a răspuns:

Raspunsul este unul singur. Da.
Corpul si asa se transforma "in tarana" si daca este intreg si daca este doar in parte ingropat, dupa ce sufletul tau a ajuns pe taramurile edenului.
Daca ai fost empatic cu problemele altuia atunci cand ai trait, cred ca ai tai iti cunosc firea si vor fi de acord cu donarea organelor tale daca acestea sunt bune si pot ajuta pe altii.
Este rau ca la noi nu s-a introdus metoda de a da, cat esti in viata, declaratia ca esti de acord sa- ti donezi organele, este cea mai umana medoda de a ajuta si dupa ce tu deja esti in lumea amintirilor.

| cornel a răspuns:

Dahappy

| Ea12345 a răspuns:

Da.Prefer sa triasca altul prin mine, daca eu nu mai sunt pe pamant.happy

| Alex_7297 a răspuns:

Da

| spiga92 a răspuns:

Daca e sigur ca nu va supravietui. da

| CriCri a răspuns:

Eu as fi de acord.Chiar daca nu l-am putut salva pe el, macar sa pot salva alte vieti.Ma gandesc cum ar fi daca eu as fi aceea persoana care are nevoie de un transplant de organe si nu mi-ar dona nimeni.Nu ar fi tragic?

| VoiceWithin a răspuns:

Sincer... da ca si alte vieti trebuiesc salvate happy fac o fapta buna in numele celui ce mi-a murit

| NimeniAltu_9511 a răspuns:

Dap categoric si eu daca as muri o sa donez organele ce is mai bune

| cmm a răspuns:

DESIGUR! mi se pare atat de frumos ca cineva sa isi continue viata avand ceva din organismul meu care sa ii faca fericiti prietenii, rudele...