| EcLipSa234232 a întrebat:

De ce toti prietenii mei imi spun ca nu am sanse cu o fata?

Nu prea ne vorbim, mai mult ne uitam unul la celalat si ne zambim dar in curand fiecare va merge la licee diferite si toti prietenii imi spun LASA CA GASESTI TU PE ALTCINEVA

de ce nu crede nimeni in mine?

De ce nu e unu care sa zica "Bai frate, daca tu crezi in tine si va iubiti e imposibil sa nu fiti impreuna, sa nu faci greseala care am facut-o eu"

Toti prietenii care ma descurajeaza au iubit si ei dar au dat gresi si au trecut la a-3-a, a-4-a iubire ( la mine este prima, e prima oara cand ma indragostesc si am invatat ce-i iubirea si ca nu poate exista fara suferinta, mor cand stau acasa in weekenduri fara s-o vad)

Chiar asa de caini sunt oameni? Daca ei dau gresi la un capitol tresa-i faca si pe ceilalti sa dea gresi? Ca na...ce frate eu am ratat prima iubire, e imposibil sa reusesti tu ca doar nu esti mai bun ca mine...

voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Ca ar trebui ca TU SA CREZI IN TINE, pai fa primul pas, pai zi sa va vedeti intr-o zi, stiu eu, invit-o la un suc, da din cate am inteles ti-e putin rusine, dar daca nu faci primul pas...straight faceghinion, cat despre "prietenii tai" nu stiu cat de prieteni iti sunt! sper ca te-am ajutat, sunt si eu intr-o situatie asemanatoare, numai ca mi-e se pare ca-mi merge mai bine, pai vorbim pe mess si in cate-un weekend ne intalnim, dar inca nu i-am propus sa fin iubiti. happy bafta sa ai, sper sa reusesti!:*

| NuAmGasitUnNume a răspuns (pentru NuAmGasitUnNume):

Mersi de funda, dar ca sa fiu si eu inpacat, spune-i ce simti! ma bucur ca ti-am fost de folos!

| EcLipSa234232 explică (pentru NuAmGasitUnNume):

Mersi ca iti pasa
nu-ti fa griji planuiesc sa-i spun weekendul asta printr-o surpriza.
toti prietenii incearca din greu sa ma convinga ca e imposibila treaba asta, nu inteleg daca am sanse egale sa fiu cu ea si sa nu fiu cu ea 50% cu 50% de ce ei iau totul de parca ar fi 100% imposibil...ma simt asa de singur e greu sa te consolezi singur si sa-ti redai increderea singur, fara sa fie cineva care sa zica " Trezeste-te "

6 răspunsuri:
| Warr007 a răspuns:

Frate,nu te lua dupa ei au si eu ciuda probabil pe tine pentru ca ei nu au sanse dc nu incerci sa intri intr-o comversatie cu aceea fata si sa incerci sa i spui ca iti plc d ea si asa incet incet vei fi cu ea... funda?big grinlaughing

| Maca a răspuns:

Auzi omule eu iti zic ca daca tot o sa mergeti la licee diferite sa nu mai pierzi timpul. FATI curaj si invit-o in oras la o pizza, un suc, o inghetata etc. da mergeti numa voi 2 nu mai lua pe nimeni si eu zic sa-i spui ce simti, ce sentimente ai pentru ea. Asta e parerea mea eu sunt un tip care e cam direct. Dar trebuie sa mentionez o fraza care poate trebuie sa ti-o pui de fiecare data cand ai dubii in anumite chestiuni sau nu ai curaj in a face ceva. OMUL REGRETA MAI MULT CA NU A FACUT CE SI-A DORIT DECAT REGRETUL PE CARE IL ARE DUPA CE FACE ACELE CHESTII CHIAR DACA NU IASA CUM VREA EL!

| Badea_Sebastian_1994 a răspuns:

Ba omule cred ca ea are experienta in domeniu si cred ca rade de tine chiar daca adevarul doare.

| picialove a răspuns:

Dragul meu, cati ani ai? daa inca nu formati un cuplu cum sti ca esti indragostit de ea? cum te-a invatat ea sa iubesti? nu vreau si eu sa te descurajez, dar trebuie sa deschizi ochii! si inco o intrebare, mergeti in acelasi oras la liceu?