| AnDa_9883 a întrebat:

Exista fantome adevarate?

46 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna AnDa,
Felul cum ai redactat intrebarea este o contradictie, daca este fantoma nu este adevarata si daca este adevarata nu este fantoma. Parerea mea este ca nu exista, cu adevarat, fantome, cred ca sunt doar povesti, desi am citit cate ceva nu am vazut dovezi obiective. Numai bine!

| Zenithf a răspuns:

Da, exista fantome, si exista si de-alea adevarate si si de-alea false.
Daca in Biblie scrie Adevarul, atunci nu exista fantome, iar ceea ce noi credem ca sunt fantome sunt de fapt manifestari ale celui rau ca sa ne rataceasca de la Adevar. Scrie ca cel rau poate sa ia si chip de inger, de ce i-ar fi greu sa faca sa para fantoma?

| marius577 a răspuns:

In unele locuri din lume chiar exista. Iar in legatura cu emisiunea de pe Discovery am vazut toate episoadele de vreo 4 ori, si nu o sa te sperii extrem. Daca nu ai la ce sa te uiti, e ok.

| Sua a răspuns:

Nu deocamdata

| Sἶrenἶa a răspuns:

Daa daa love struckx. unii o sa spuna ca nu exista asa ceva. dar ei nu stiu. Eu cred in spirite. putem sa ne asteptam la orice laughing) :**

| DragonWyrm a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Eu cred in Dumnezeu, dar totusi exista o regula care spune ca daca omul nu a fost botezat crestineste, sau nu a fost inmormantat crestineste raman dare ale sale pe Pamant, cum este partea negativa a sufletului sau, numita de noi fantoma. Daca va ganditi bine are logica deoarece, omul care nu a fost botezat intr-o credinta, tehnic este incredintat nimanui la moarte deoarece nu are cum sa intre in rai, dar nici in iad deoarece nu a pacatuit in cadrul pacatelor unei credinte, deci nu il au in paza nici ingerii la moarte, nici diavoli. In timpul vietii sale el nu a fost pazit de ingerul pazitor, si a fost sucit de smitita de satana, caci in timpul vietii ea se poate atinge de el. Fiind in,, protectia,, sa a fost invatat in adancul sufletului sau, iar cand a murit, cum nu a ajuns nici in rai, nici in iad, a ramas pe Pamant cu toata partea sa rea, nelasandu-i pe toti in pace. In cazul celor botezati la nastere si neinmormantati crestineste ei cauta ca sufletul lor sa fie inmormantat cum trebuie, dar foarte rar se intampla asta.
Cand o casa este bantuita, ca sa se scape de fantome trebuie facuta sfestenie la casa, caci Dumnezeu are putere si asupra celui ce nu e in paza Sa, ca doar El la creat. Deasta tineti minte

NIHIL SINE DEO!

| anss23 a răspuns:

Eu nu cred ca exista fantome.laughing

| AidaAmaranta a răspuns:

Posibil, niciodata nu poti stii ce exista in lumea asta!

| Alecsandraa97 a răspuns:

Din cate stiu eu nulaughing hai te rog la ultima mea intrebare, sper sa ma ajuti! plsz!

| 009 a răspuns:

Nu exista e doar imaginatia umana si putin prea multe fenomene stranilaughing

| NuAmHabar a răspuns:

Exista fantoma falselaughing

| hSh3ad a răspuns:

Exista.
Fantomele sunt niste mase de energie negativa (pozitiva in cazuri rare)care raman in timp si spatiu in locul in care a decedat.
Se spune ca, daca persoana respectiva s-a sinucis, fantoma sa ramane prinsa in timp si spatiu

| VideoGame a răspuns:

Eu nu pot sa spun ca cred in fantome dar mereu mi-am zis ca ar putea sa existe

| NoAntidote a răspuns:

laughing nu stiu! din cate am auzit eu.sunt inca spirite care nu si-au gasit locul de veci! si inca mai bantuie unele locuri...:-ss...

| Merigirl a răspuns:

Nu exsista fantome.

| HelloKitty23 a răspuns:

Normal ca nu stai linistitabig grinwinking

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Da cele din capul tauuuuu

| Hollocause a răspuns:

Exista atunci de ce se mai vorbesc de ele? E normal toti avem un spirit care trebuie sa se duce undeva Funda?big grin

| deutza_3149 a răspuns:

Nu

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Din cate am auzit de la persoanele mai in varsta sunt, acele care inca nu siau gasit locul lor pe lumea cealalta...

| bia3anca97 a răspuns:

Da eu cred ca etista, deoarece eu ma iut vinerea de la ora 22:00 pana la 00:00 la haunting pe discovery chanel. e cu fantome adevarate si sunt reale dar daca esti mica, nu te uita ca te sperie. sper ca ti fiu de ajutor, fundita?big grinhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da:->
azi-noapte am vazut una

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AnDa, sa nu crezi ce spune lumea sunt doar povesti inutitile ca sa ii sperie pe ceilalti.Sa nu iti frie frica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AnDa multi ar spune ca ce spun acum inventez doar sa te rperii sau ceva in geni dar jur ca nu mint nu egzista fantome doar spirite pentru mai multe detalii alin_hardy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca exista fantome unele bune altele rele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce stupid nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice e posibil in Romania!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu crezi in asa ceva... chiar daca si eu ma sperii cand unul dintre prietenii mei spune povesti de groaza dar ma gandesc numai la Dumnezeu si imi trece. Deci stai linistita ca nu exista:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu