| KirigayaKirito a întrebat:

Funda! Cum lipesc o melodie de un videoclip?(format media player ca B.S nu il citeste, e facut video in movie maker, si imi aparea eroare cand vroiam sa lipesc melodia direct din program)

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Melodia trebuie sa fie in format mp3. Bagi videoclipul in Windows Movie Maker si apoi ii pui o melodie in format mp3 si dupa aceea il salvezi.

| KirigayaKirito explică (pentru neluL):

Si cum fac melodia format mp3? happy

| neluL a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Ce format este melodia ta acum? Da click dreapta pe ea->Proprietati! Cel mai usor descarca de pe net melodia direct in format mp3 sau spune-mi numele melodiei si artistul si ti-o dau eu direct mp3 sau da-mi link de pe youtube si ti-o incarc eu undeva ca sa o descarci...

| KirigayaKirito explică (pentru neluL):

As avea nevoie de melodiile astea 2 : http://www.youtube.com/watch?v=mIhI23gBBPQ si http://www.youtube.com/watch?v=QH2-TGUlwu4 :)), raman datoare

| MenInShadow a răspuns:

Cu movie maker dupa ce pui video-ul adica dupa ce-i dai imort si alegi video-ul, la fel faci si cu melodia, si o pui pe timeline sub video.
Daca nu merge, incearca cu camtasia studio, e mai usor programu, si mai bun.

| KirigayaKirito explică (pentru MenInShadow):

Nu merge ca mereu apare eroare cand pun melodia in movie maker, chiar daca e mp3, nu stiu de ce.

| MenInShadow a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Da, stiu, este un mp3 prost, cum mi s-a intamplat si mie.
Daca este o melodie de pe youtube, descarc-o de pe alta pagina.
Cum mi s-a intamplat si mie, si m-am chinuit ceva sa imi dau seama de ce face asa.
Daca melodia nu este de pe youtube, pur si simplu descarc-o de pe alt site, este mai usor, sau daca vrei sa te complici mai mult, poti descarca un mp3 converter, si sa o transformi intr-un mp3 de calitate, sau in alt formatwinking
Totusi, movie maker este pentru incepatori, si cam apar errori, de aia ti-am recomandat Camtasia Studio 7, este aproape un fel de movie maker, doar ca are mai multe optiuni, poti scoate o calitate mai buna, si daca stii sa folosesti movie maker o sa stii sa folosesti si camtasia studio 7

| KirigayaKirito explică (pentru MenInShadow):

Da este de pe youtube laughing, ok, am sa descarc programul, multumesc muult de tot >big grin

| KirigayaKirito explică:

Nu stiu cum sa iti multumesc big hug sper sa mearga!

| neluL a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Daca nu merge ceva la descarcare lasa un pm! Dupa aceea te invat eu cum sa-mi multumesti big grin Glumesc! este de ajuns un thank you! >big grin

| KirigayaKirito explică (pentru neluL):

Mersiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult, a mers nu iti fa probleme oh go on, si scuze uitai sa iti dau funda, tio dadeam oricum si daca nu merge pentru interesul care l-ai dat.Multumesc inca o data

| neluL a răspuns (pentru KirigayaKirito):

Cu placere! bye, bye wave