| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce sa le fac celor care rad, isi bat joc de mine etc...
Pentru o clipă m-am gandit sa-i omor
Scuzați categoria pentru ca nu îmi mai apare cea dorită.
Sper să primesc un răspuns bun.

15 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

Dar parinti nu ai? Si pe mine ma necajeau, dar dupa ce ziceam ca vine tata la scoala ma cam lasau in pace.
Ma indoiesc ca ai rezolva ceva cu omoratul. De fapt, ti-ar cam afecta intreaga viata. So, it's not a sollution.
Dar diriginte? Cuiva caruia sa te plangi? Daca ripostezi, tot prin bataie, arati ca esti la nivelul lor + ca s-ar putea sa intri in probleme.
Nu uita ca exista karma, si crede-ma exista!

| RoyDupuis a răspuns:

Ce-ar fi... sa-i ierti! si sa-ti vezi de viata mai departe!

| minrest a răspuns:

Dar te-ai intrebat intai de ce isi bat joc de tine? Mai destepti sau mai capabili decat tine nu sunt, si chiar daca erau nu avea cu ce sa ii deranjeze prostia ta. Pur si simplu le place sa isi intretina iluzia ca sunt superiori cuiva, si asta tocmai pentru ca sunt niste looseri cu o viata de toata jena. Eu nu zic, ai putea sa iti fixezi o brisca pe antrebratul stang, sub maneca, ca sa o scoti usor si sa o bagi in unul din ei. Le-ar ingheta atuncea zambetul pe buze. Dar nu e nevoie de masuri atat de drastice. Ti-ar pare rau si tie sa ii vezi familia plangand. Mai bine constientizeaza ce panarame sunt, si nu ii mai baga in seama. Indiferenta. Te salut cu toata stima.

| Sn4k3 a răspuns:

Ori nu ii bagi in seama, ori ii faci sa nu isi mai bata joc de tine laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ignora-i si nu baga in seama. Poate o iei prea personal. Arata ca esti mai destept decat ei. Indiferenta doare tare. Si poate tu greseti ca le dai nas. Nu le mai raspunde, arata ca esti indiferent sa vezi ce bat in retragere. Ei continua sa isi bata joc vazand ca te enervezi. Daca nu invata sa le bagi si tu mucii in fasole. Invata sa intorci replici care ating unde doare tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-am iertat si încă continuă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-am iertat și încă continuă
Și eu ii ignor dar mă și și lovesc și nu mă lasă în pace

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ce să fac atunci cand mă lovesc? Nu cred ca îi pot ignora așa ușor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ei te lovesc si tu stai sa te loveasca, atunci scuza-ma dar iti meriti soarta. Invata sa te bati, sa te impui in fata lor. Eu le umflam ochii direct si puteau sa vina cu tatii de mana cerandu-mi explicatii. Ca multi sunt asa. Fac pe smecherii, le dai in nas si imediat merge la tata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degeaba ii spun dirigintelui pentru ca el doar le atrage atentia si atat
Si credeti ca cea mai buna optiune e sa ii bat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca le-as spune parintilor ei o sa continue cand nu sunt cu ei?

| GabrielStn a răspuns:

Te simti nasol/frustrat cand cineva nu te baga in seama? Trateaza-i cu spatele. nu toata lumea merita atentie si respect.

| miyaS a răspuns:

Nu e chiar asa usor sa gasesti o solutie pentru problema asta. Vreau sa stii ca si eu am patit la fel in clasele a 7-a, a 8-a si unpic in a 9-a, am stat in fiecare zi in banca sperand ca de data asta nu or sa ma mai bage in seama, dar ghici ce, speram degeaba pentru ca din nou veneau, din nou mi-o luam, fara niciun motiv, si cand intrau in clasa, ma prefaceam ca nu ii vad, era teroare si fetele radeau, nu am avut ce sa fac. Acum cand am crescut si sunt in a 11-a, mai am unpic si o termin, ma gandesc si regret ca nu m-am ridicat macar o singura data la unu din ei, macar sa incerc sa il lovesc cu toata puterea mea in gura sau in nas, oriunde as fi reusit, macar pe unul dintre ei. Nu iti zic sa faci asta, pe mine, faptul ca i-am suportat consider ca mi-a intarit caracterul, intr-un fel sunt si multumit ca nu m-am pus la mintea lor, dar si regret pe de alta parte. Sa spui dirigintelui, profesorilor, nu e o optiune, poti incerca sa le spui parintilor tai, eu am refuzat ca sa nu ii fac sa creada ca sunt un fatalau, un. pampalau, asa ca am continuat sa sper ca or sa se opreasca, dar speram degeaba, caci nu se opreau. Iti urez mult succes si sper sa faci o alegere buna, si stii ca si eu ma gandeam si imi doream sa ii omor, este un sentiment de inteles si firesc, ai grija de tine amice happy.

| TheWolfWithBlueEyes a răspuns:

Eu zic să nu-i mai bagi îs seamă sau, dacă ești la școală zi unui profesor. Ai putea să le zici și părinților (daca nu leai zis deja)
Și eu am avut o colegă. Băieții îi ziceau "batoză", "buldozer" "balenă" etc.