| Diy00 a întrebat:

Am un caiet, (de fapt e o agenda de anul trecut) pe care am decorat-o si nu stiu ce as putea sa scriu in ea. Ceva idei? (FUNDA)! happy Mersi.

Răspuns Câştigător
| ShiroNeko a răspuns:

Uhm..nu mi s-a postat întregul raspuns. sau daca îţi apare tot, thanks God, dar în cazul în care nu apare, uite pe scurt :
~traduc melodii din engleză în română.
~scriu despre anime-urile mele preferate
~dedic o pagină pentru lucrurile pe care vreau să le fac în viitor ( de exemplu o să învăţ japoneza sau o să călătoresc la Londra şi în Japonia..chestii de-astea. cred că le pot numi vise.)
~compun începuturi de poveşti, adesea horror pentru că sufăr de insomnie si ador horror-ul, dar nu genul ăla de horror exagerat, mie imi place horror-ul abordat într-o manieră mai elegantă ( film horror preferat : Dead silence, din câte-mi amintesc ..defapt au fost mai multe care mi-au plăcut. oricum dacă esti interesată de filme,îmi poţi trimite un mesaj şi iti dăruiesc cu mare plăcere lista mea de filme ( 'u') )
~Îţi poţi povesti visele in acel caiet. Asta intenţionez sa fac si eu.
~ oh. dacă e o agendă,poţi ţine evidenţa anumitor chestii acolo, de exemplu să ţii evidenţa banilor, programului, o listă cu ce-ai mai citit, sau îţi poţi face o listă si cu alte cărţi pe care vrei să le cumperi ( da..am făcut si asta,dar eu mi-am lipit lista pe perete, şi am decupat din revistele vechi, recomandarile cărţilor... în unele reviste sunt publicate recomandări de cărţi-filme-muzică, dar probabil ştiai şi doar am menţionat asta degeaba.xD
~în cazul în care încerci să înveţi o limbă nouă, poţi scrie noi termeni din acea limbă pentru ca apoi să nu ai parte de sentimentul ăla de "Ce naibii însemna asta? ".
Cam atât. Sper că te-am ajutat.:3

| Diy00 explică (pentru ShiroNeko):

Da. m-ai ajutat chiar foarte mult. Mersi.:*

3 răspunsuri:
| Gamerita a răspuns:

-ce ai facut/faci vara asta
-ce o sa faci pe la scoala/liceu
-dorintele/visele tale
-despre prietenii tai
-despre baieti, cum ai vrea sa fie " baiatul ideal " idk
-despre diferite genuri de persoane gen : nu suport genul de pers. care., imi plac pers.care. etc
-ce-ti place sa faci, hobby`uri, pasiuni etc
-ce ai vrea in viitor sa faci
-cum ar fi viitorul perfect
-ce parere ai despre un anumit sau anumite lucruri
idk, sunt multe despre care poti scrie. poti sa il faci un jurnal, sa desenezi pe el, chestii si sa scrii tot.ganduri,idei etc.
baftaa.

| ShiroNeko a răspuns:

Sunt câteva lucruri pe care am început să le fac folosind un caiet pe care-l consider mai special. :3
De exemplu:
~ Scriu citate celebre care mă inspiră(Oscar Wilde e printre favoriţii mei... deci chiar recomand cartea ' Portretul lui Dorian Gray ', mi-a plăcut la nebunie. ( -3-)