Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2607077intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
15 Apr
SATI 356.147AFISARI
157.775VIZITE
130.365V. UNICI
15 Ianuarie 2012
Țușcă intreaba:

Hei TpU! vreau povesti de groaza(nu site-uri)cele mai infricosatoare iau funda!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 92 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • |< <
    1 - 30 (din 64)
    > >|
  • 27 Noiembrie 2012 15:47
    Pitikk a răspuns:
    Autostrada M6 este cea mai lunga din Anglia si, dupa cate se pare, si locul in care au lo fenomene paranormale! Oamenii au declarat, de-a lungul timpului, ca au vazut o serie de aparitii ciudate: soldati romani marsaluind, o femeie furioasa care face autostopul sau chiar un camion care se deplaseaza pe contrasens!

Casa Whaley

Casa Whaley se afla in San Diego si a fost construita pentru executarea lui James Robinson, supranumit Yankee Jim. In 1852, Yankee Jim a fost trimis la moarte prin spanzurare pentru o faradelege, insa lucurile nu s-au petrecut ca la carte. Cel care-l spanzura a lasat prea lunga franghia, astfel incat picioarele condamnatului atingeau pamantul iar spanzurarea a fost prelungita.

In 1856, urmatorul proprietar al casei in care Yankee Jim a fost omorat a inceput sa auda zgomote de picioare care se lovesc de podea si despre care se crede ca ar fi ale fantomei lui Jim. De atunci, toti cei care au locuit in casa au declarat acelasi lucru.
    ☢☣Adina☣☢

Un blestem infricosator o inconjoara pe Sara Winchester, vaduva magnatului de arme William Wirt Winchester. In 1881 acesta a murit, iar ea a inceput constructia la ceea ce este acum cunoscut sub numele de Casa Mister Winchester. Convinsa de un medium ca acesta cladire este bantuita de persoanele ucise cu armele fabricate de barbatul ei. Sara a construit scari care duc nicaieri, usi din beton si alte absurditati in ideea de a confuza pana si fantomele. Casa are 160 de camere, din care 40 sunt dormitoare. Sara credea ca daca continua constructia va putea pacali moartea, care in cele din urma a venit dupa ea in 1922. Rezultat final al blestemului ei este o casa extrem de infricosatoare care poate fi vizitata in San Jose, California.

Little Bastard, masina ucigasa
    James Dean a murit in urma unui accident rutier, el se afla la volanul masinii sale "Little Bastard". Aceasta masina se presupunea ca este blestemata, din cauza ca mai "omorase" deja doi oameni. Inainte ca nefericitul...
  • 15 August 2013 00:08
    WhiteAndProud a răspuns:
    Prietene, ce-ti voi povesti eu mi s-a intamplat mie cu adevarat.
    Eu stau intr-un bloc cu 10 etaje, de prin anii 50, proiect japonez oricum. Si dormitorul meu, ca orice alt dormitor are ferestre, iar in fata acestor geamuri este un stalp de iluminat, stand la etajul 2, stalpul e exact in dreptul camerei, cam la 6-7 metri distanta. Paralel cu fereastra am biroul cu pcul, alaturi la vreo 7 centimetri e o masuta de sticla unde imi tin imprimanta, iar mai in dreapta o noptiera cu televizorul, in fata televizorului e patul.
    Acum vreo 8 ani, dupa cateva zile dupa ce a murit bunicul meu, fost militar, grad de ofiter daca tin bine minte, intrasem in dormitor sa ma uit la televoziror. Pe birou in partea de langa masuta, sunt niste rafturi de plastic cu documente hartii etc. Cand am intrat in camera, m-am oprit langa ea, ma uit spre birou, si vad, o umbra, ii distingeam mainile cum erau in acele hartii, si forma capului, nasul, absolut tot, se observa ca se uita in hartii, in acelasi timp pe afla in spatiul ala de 7-8 centimetrii dintre masuta si birou. Stau asa si ma uit fix la ea fara sa ma misc cam vreo 2 secunde, apoi vad cum isi intoarce privirea se mine, nu i se mai distingea nasul, se vedea forma capului intors spre mine, ma uit fix la ea, apoi clipesc sau nu stiu ce naibii am facut, ca disparuse. Nu m-am speriat, m-am pus in pat si m-am uitat la tv, fara sa zic nimic. Umbra aia, era mai intunecata decat... Nu stiu, era foarte intunecata, mult mai intunecata decat o umbra normala, se vedea cum trec razele de la becul ala din fata geamului pe langa ea, la fel cum se vede soarele in spatele norilor, stii tu, razele alea. Era toata neagra, nu am vazut ochi, nu am vazut dinti, nu am vazut nimic.
    Intr-o zi cand vorbeam cu mama, imi spusese ca atunci cand ma jucam la pc, vazuse pe hol un fel de umbra, de culoare verde, care se uita fix in ceafa mea, doar ca era cam la 5 metri in spatele meu, si a zis ca a disparut treptat. Bunicul meu avea uniforma de culoare verde....
  • 11 Iunie 2012 15:24
    คlєxヅ a răspuns:
    Eu am mai multe: De sf. Andrei mergeam odata cu baietii la un suc, am stat ce am stat. Ne-am jucat noi ceva jocuri pana la ora 12. Baietii au mai ramas la mine, spuneam povesti de groaza, ghicitori si alea alea.Deodata se auzea o ceva de exemplu: cucu cucu laughing)))))) o pasare. Cred ca era bufnita. Si a inceput sa bata vantul, sa tune, o furtuna. Si baietii au dormit la mine. Dimineata, langa mine un baiat avea sange pe dinti si pe fata.Era murdar de sange! M-am speriat si ii strigam numele, pe urma se scoala.Eu credeam ca e mort. Celalalt baiat era sub pat si tremura de mama focului, tot repeta ceva exact cum a spus la povestea lui BoOmLiike, si se zgudura, tatal meu era preot.Si l-am chemat.El a scos un fum negru din ala care tremura.Si pe urma veni o mana cu un cutit.Si i-a atacat. Ei au murit.Si dupa 4 ani au inceput sa se intample fel si fel de lucruri ciudate.
  • 26 Iulie 2013 00:52
    NeymarJr11 a răspuns:
    Deci eu niciodata nu am crezut si nu cred in fantome, strigoi. Am 1 poveste intanplata de mine dar e scurta 2-3 randuri dar am sa mor cu asta :d, si o poveste spusa de bunica si bunicu.

Povestea mea, vi-am spsu mai sus este scurta foarte scurta. Deci acum vreo 7-8 ani eu stau in fata unui liceu, si noi de la bloc eram obisnuiti noaptea sa dam un ocol scoala era mare, si eu fiind ce-l mai mic din grup eu ramaneam in urma, si odata nu stiu ce mi-a venit sa ma uit in sus, si am vazut ca se uita cineva la mine, dar nu i-am vazut fata nimic, se vedea negru dar, am vazut foarte clar ca se uita cineva la noi si era 12-1 noaptea paznicu sta in fata scoli sau in scoala nu pe scoala laughing), deci am sa mor cu asta:d si in ziua de azi stau tot in blocu din fata unui liceu.

Poveste spusa de bunici : Era o noapte de vara, la tara 2 surori vor sa doarma amandoua pe holu casei. Si intr-o noapte fata mai mica nu ai mai stiu numele, viseaza pe varusu care murise de mult. Si ea il viseaza, si devine somnambula se ridica de langa sora ei mai mare si ia o galeata goala. Dracu o cheama la fantana din sat sa ia apa, o paranteza fac ( daca se duce in fantana din sat, fantana nu avea si in curte poate nu o fi avutthinking, continui ) si ea pleaca, poarta se deschide caini nu mai latra se asezau toti in cur si se uitau la fata cum mergea singura. Fata ajunge la fantana, cand da sa ia apa din fantana, coboara un ARO de pe panta ca fantana era pe panta, si opreste omu ala, si omu ala il cunostea pe tata-l fetei si o intreaba ce face la ora aia acolo. Ea ai spune ca a venit sa ia apa cu varu-l ei. Omu auzind asta a traso repede de langa fantana si a bagat-o in masina. El cand vroia sa urce panta, dracu nu stiu cine tragea masina inapoi si asa sa chinuit omu ala pana la 4 dimineata, pana s-au trezit cocosi sau nu stiu cum mi-a spus bunicii. Omu o aduce pe fata acasa, si la gard striga la tata-l fetei o intreaba de fata, si tata-l fetei ai spune ca doarme langa sorasa, in pat. Il trimite...
  • 18 Mai 2013 17:57
    suprem98 a răspuns:
    Era odata un mos si o baba. Baba avea o cocos sa-i tina de urat la noapte si mosu avea o gaina ce-i facea oua.
  • 17 Aprilie 2012 20:26
    nfshp2010 a răspuns:
    Odata georgel si cu georgica, erau insositi de prietenul lor, gheorghita intr-o calatorie prin padure. Ei isi spuneau povesti infricosatoare care iti dadeau cosuri si puncte negre pe fata.Deodata,zaresc un cufar.Georgel,cel curajos se duce sa il deschida si din cuvar iese o fantoma care zice
    -baaaaaaaaaaaaaaaaaa, va mananc pe toti cu mustar!
    Georgel zice:hahaha, nu ai mustarul la tine!
    Fantoma rusinata se duce inapoi in cufar.Merg ei cat mer si vad iar cufarul si iar iese fantoma aceea si zice
    -haaaaaaaaaaaaaaaa, acum va mananc pentru ca am mustarul la mine!
    Cei trei fug, fug, fug si ajung incoltiti. Fantoma spune:
    -haha, georgel, tu esti primul, care este ultima ta dorinta? georgel zice
    -vreau sa ma lasi in pace. fantoma zice:
    -vrei sa te duc acasa si sa-ti fac un ceai cald? georgel:
    -da, vreau, zice zbierand. Fantoma de colo:
    -teapaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! si il inghite.
    Ceilalti prieteni mai fricosi sunt inghititi pe loc.
    Fantoma merge bucuroasa in drum spre casa, trece pe la bunicii ca sa-i salute si apoi il apuca nevoia pe care toti oamenii si fantomele o avem. Fantoma se duce la toaleta, sta 5-6 ore, si nu reuseste.Mai sta 30 de minute si se aude o voce:
    -ti-a fost dor de mine? Fantoma speriata recunoaste vocea, era a lui georgel.
    De atunci, fantoma e chinuita de georgel si prietenii lui, si nici acum nu se stie unde e wc-ul pe care statea fantoma. Sfarsit! funda+vot?
    10 Septembrie 2012 14:49
    Frunziix3 a răspuns (pentru nfshp2010):
    Pe mine mai rau m-a facut sa rad! laughing
    4 Mai 2013 12:18
    julieta24 a răspuns (pentru nfshp2010):
    rolling on the floor e compusa de tine? laughing!
    4 Mai 2013 18:40
    RemussumeR a răspuns (pentru nfshp2010):
    Fantoma mancacioasa laughing)))))))))
    31 Octombrie 2013 22:10
    cosmin409 a răspuns (pentru nfshp2010):
    Esti un geniu
    - Ascunde conversatia (4 răspunsuri)
  • 24 Iunie 2013 12:32
    lola9 a răspuns:
    Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa, parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
    Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele, cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
    Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O...
    31 August 2013 02:03
    AAnnonim a răspuns (pentru lola9):
    Ce film interesant s-ar face dupa povestea asta.
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 12 Martie 2013 13:13
    Tudor_Domnul_1989 a răspuns:
    Am si eu una credeti, nu credeti treaba voastra eu stiu ce am vazut, deci eram la calc pe undeva pe la 2-3 noaptea si in timp ce asteptam un loading, ma uit pe geam in sus si ce remarc....strada cu tot cu iluminatoare si masini se oglindea in ceva ce plutea undeva la vreo 10 metrii deasupra blocurilor de 8 etaje,am stins repede lumina in camera si stateam si ma uitam sa vad ce dracu putea sa fie,fiind fan inrait,nu mi-a luat mult sa imi dau seama ca putea fi clar un UFO,nu avea lumini saualte prostii de genu cum multi descriu, era negru chromat, de acolo si reflexia probabil, se invartea foarte lent si avand un geam semi deschis nu am putut sa uad nici un sunet chit ca era o liniste superba afara, a survolat un pic 2 blocuri de peste drum de al meu, foarte lent, apoi a coborat un pic de la 10 metrii la vreo 7 a venit deasupra blocului meu, atunci m-am speriat cam tare, apoi s-a mai invartit un pic in mijlocul celor 3 blocuri ca intr-un triunghi si cum sa va zic, a plecat instant spre Feleac, Strada se numeste Dorbantilor pentru cei ce stau in cluj/marasti, reflexia a disprut in vreo 3 secunde deci a plecat cu o viteza enorma poate peste Mach 3 instant fara nici un sunet, am fost prea inmarmurit sa pot filma cu ceva sau sa fac macar o poza sper cer sa captez reflexia, mi-a fost frica sa nu se vada un blitz sau ceva de la camera, plus ca acu 5 ani nu aveam la indemana cine stie ce gear pentru o poza sau filmare.
  • 21 Iulie 2013 17:20
    FlorinakeIulian a răspuns:
    Da sa vezi ce pov am eu bate toate pov de pana acum
    Era ora 12:00 PM Stateam la pc si dintr-o data mi se stinge moniturul wawa.i-am tras vreo 2 injuraturi si si-a revenit
    Acum mi-am dat seama de ce se stinsese monitorul...
    Se luase curentu
    Nu este recomandat celor care sufera de prostie akuta
  • 12 Septembrie 2013 13:59
    FlorinakeIulian a răspuns:
    Intr-o seara Razvan a mers cu iubita lui la discoteca. Acolo s-au intalnit cu inca 2 amici care erau cu iubitele lor. Dupa cateva ore de distractie muzica devenise plictisitoare si aveau dureri de cap. Acasa nu aveau cum sa ajunga caci masinile nu circulau. Mario un amic de al lor care era barman i-ai invitat la el acasa. Pe drum, Razvan s-a uitat la ceas si ceasul indica ora 02:50. L-a intrebat pe Mario daca mai au mult de mers pana la el acasa si i-a raspuns ca mai au de mers 15 minute de mers pe jos de la iesirea din cimitir. Razvan incepuse sa isi inchipuie tot felul de chestii intunecate mai ales ca in urma cu cateva ore vazuse un film de groaza la pc. Au intrat in cimitir si din curiozitate se uita la ceas, se gandeau ca poate s-au uitat ei gresit, Dar Razvan a inceput sa tipe. Andra iubita lui a incercat sa il calmeze si a reusit. Mario l-a intrebat de ce tipa pentru ca nu se intampla nimic. Cei decedati raman decedati, nu se mai trezesc. Razvan le-a spus ca este ora blestemata, dar Mario si ceilalti au inceput sa rada in hohote. Pe Andrei il durea stomacul si s-a dus in spatele unei cruci, dar nu trec mai mult de 30 de secunde si acesta alearga spre restul prietenilor cu pantalonii in vine si tipand ca era ceva in spatele lui si l-a atins pe umar. Au incercat sa il calmeze aratandu-i ca nu e nimic. La un moment dat toti au auzit o fosnitura care provenea din locul de unde venise Andrei. S-au speriat ingrozitor si au indreptat lanternele spre locul de unde se auzise fosnitura (lanternele le luasera de la niste prieteni din discoteca).Din fericire era o bufnita. Andrei a inceput sa rada caci se speriase de o simpla bufnita. Au continuat drumul prin cimitir dar din pacate bateriile lanternelor se terminasera. Nu au trecut nici de mijlocul cimitirului si dupa 5 minute au auzit un tipat cam infundat care venea din spatele lor. Cand s-au uitat sa vada ce s-a intamplat Cristi disparuse. Incep cu totii sa il strige si sa tipe de frica dar in zadar.
    Dintr-odata...
  • Raspuns utilizator suspendat
  • 31 Iulie 2013 10:27
    Anonimeueu a răspuns:
    Lacul Blestemat
    Se spune ca intr-un sat indeparta, nu cu multa lume, locuia o familie care avea 3 fete si 2 baieti. Pe timpul verii ei plecau sa faca baie intr-un iaz din apropierea casei lor, nimic neobisnuit. Intr-o zi de vara, calduroasa doua dintre fete pleaca sa se scalde in acel iaz. Intra prima, cu apa pana la stomac, iar cealalta pana la genuchi. Dintr-o data o forta supranaturala o trage pe fata la fundul iazului, sora ei se sperie si iese pe mal plecand dupa ajutoare. La intoarcerea ei, impreuna cu inca 3 cetateni, o vede pe sora ei la mijlocul iazului care statea cu fata spre ea, si facand cu mana, ca si cum ar vedea-o pentru ultima data, iar la scurt timp fata dispare pur si simplu.
    Dupa o periodata de timp doi dintre fratii fetelor, vin sa faca si ei o baie, dar acum dispar amandoi! Familia disperata cheama un preot sa sfinteasca iazul. Un preo apare si incepe sa vorbesca, la scur timp o pata rosie se formeaza in mijlocul apei, si o voce infricosatoare ii spune sa plece. Preotul speriat pleaca.
    A doua zi acesta se intoarce impreuna cu inca 5 preoti si incearca sa sfinteasca iazul. La fel k si data trecuta pata rosie se formeaza si le spune aceeasi chestie, dar acestia refuza sa plece si continue sa vorbeasca.
    In acel moment un stalp inalt, parca fara sfarsit se inalta din mijlocul apei, iar acel stalp avea multi colti, iar in fiecare colt erau infite toate persoanele care sau scaldat in acel iaz, iar o voce le spune: Daca continuati sa mai sfintiti apa veti ajunge si voi k restul dupa acest stalp.
    De aici in colo nimeni nu stie ce s-a intamplat, toti locuitori acelui sat au disparut, fara nici o urma. Acel sat a fost ingradit cu sarma ghimpata pentru ca nimeni sa nu mai intre acolo. Au trecut cativa ani, si doi turisti sot si sotie au indraznit sa intre in acel sat, chiar daca afara era o pancarda care spunea ca nimeni...
    La povestea asta am tremurat cu doi colegi si ne era asa de frica incat nu aveam curajul sa ne miscam de pe canapea sa aprindem...
  • 17 Aprilie 2013 20:08
    AndreePisicutza a răspuns:
    Deci sa incep cu povestea:
    Era odata o zi de vara... Si eu eram cu cea mai buna prietena Diana... eu zisesem ca seara sa mergem la magazinul acela vechi de la magazin si Diana a acceptat.
    Se facuse seara. Era ora 22:15 si noi eram la magazinul ala vechi. acolo erau paianjeni si tot feu de lucruri infricosatoare. Noi nu credeam in fantome sau in chestiile astea. Si incepuse ploaia dar noi nu puteam pleca acasa pentru ca inca eram la magazin dar... dintr-o data s-a vazut ceva a geam si noi ne-am speriat pentru ca acel magazin era pustiu su vechi unde nu mai era nimeni.
    Trecusera 30 me minute si inca tot ploua tare si nu puteam merge acasa pentru ca nu aveam nici umbrele si eram doar in tricou... si pantaloni scurti...
    Si am auzit o scartaiala ne-am gandit sa mergem sa vedem ce se auzea acolo... si dintr-o data doar pentru 5 secunde s-a vazut o mireasa cu sange pe ea la etajul 3.
    Am mers la etaju 1 si pe urma iar am urcat noi la 3.
    Acolo de data asta era un mire plin de sange

Au trecut 3 zile si noi eram cu prietenii si iar am mers a magazinul acela parasit dar de data asta am mers cu grupul...
    Ne-am impartit in doua grupuri
    1. fetele merg la etajul 4
    2.baietii merg la etaju 5

Si ajungand prima data fetele (adica noi) am vazut tot ace mire imbracat in alb si plin de sange si el ne-a dus la etaju 10 (ultimul etaj)
    Baietii ajungand la etajul 5 a aparut mireasa in rochia aba si plin de sange si ia luat de mana ducandu-i tot la etajul 10
    Acolo noi fetele ne-am intalnit cu baietii si cu mirele si mireasa iar acolo nu ne-au omorat pe noi ci ei s-au aruncat pe geam dar ei deja erau morti si noi in grupa (pentru ca eram 18) am fugit pana la etajul 1 si acolo cand am ajuns joc i-am vazut pe mireasa si mire intr-o balta de sange dar noi am luat-o la fuga si de atunci nu mai mergem niciodata prin ace cimitir!
    Bine ca am trecut peste asta! Funda? plz m-am straduit!
  • 26 Iunie 2013 19:32
    bogdanme889 a răspuns:
    Stai sa iti zic eu una odata stateam la verisoara mea si la verisoru meu si erao lumina rotunda pe cer seamana cu un ozeneu mama zice ca sunt lumini din focsanilaughing
  • 21 Aprilie 2013 14:11
    Alex_Cata_1991 a răspuns:
    Intr-o seara Gabi, Florin si Dan au mers sa se joace in cimitir.Gabi o i-a inainte dar se opreste brusc si le spune celorlalti baieti ca a vazut umra copilului amenintat cu cutitul de un baiat David care la si ucis, acum David are 23 de ani si este in inchisoare. Florin ii spune ca asta s-a intamplat acum 5 ani,dar isi inchite limba cand pe umar simte o atingere,singurul baiat care nu a fost speriat a fost Dan care este mai mare decat ambi baieti. Dintr-o data un scelet se scoala din covu si se apropie de ei, copii fug la un teren de sport unde au gasit doi adulti care stateau cu spatele cand se intorc acei oameni Dan, Florin si Gabi impietresc pentru ca ecei oameni aveau fata taiata.Fug cat ii tin picoarele dar dau peste alta ciudatenie, un os plin de sange si un bilet patat de sange pe care scria"Cei care se vor apropia vor muri'', cei 3 baieti si-au dat imediat seama ca ei s-au apropiat si in cele din urma au plecat la Florin acasa. Ziua urmatoare era aproape moartea lui Gabi cand de la etajul 5 a cazut un cutit chiar langa el, Florin a fost aproape se fie calcat de o masina iar Dan afost amenintat cu un briceag langa bloc.Ei s-au intalnit la Gabi acasa si au povestit ce li s-a intamplat si si-au dat seama ca ghinionul este de la acel bilet citit.Dar ultima intamplare a fost cea mai apriga pentru ca si-au adus aminte de copilul ucis cu cutitul.Peste o luna cei 3 copii au murit intr-un incendiu.Pana la urma s-a dovedit ce era scris pe acea hartie.
  • 24 Iunie 2013 15:14
    antoniaantoantonia a răspuns:
    Subiect: Re: Povesti de groaza(reale/false) Mier Mai 15, 2013 6:44 pm
    Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa, parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
    Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele, cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
    Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste...
  • 25 Iunie 2013 13:57
    antoniaantoantonia a răspuns:
    Ziua parea sa inceapa bine, ma scol, ma duc la baie, si aud din bucatarie:
    -ANNEEEE! LA MASA!
    Fug repede, mananc la fel de repede, iau o haina pe mine si ies afara.Cand ies afara,
    ii vad pe vecinii mei care erau cu multe bagaje in mana, toata mobila din casa intr-un
    camion, iar in fata lui un taxi. Cand vad asta imi sun prietenii sa vina la mine. Ajunsi
    acasa la mine, fericita le zic:
    -Ati aflat ca Familia Popescu s-a mutat? Stiti ce inseamna asta...nu?
    -Ce? ma intreaba prietenii mei.
    -O00000......noua aventura, si izbucnesc de fericire!
    -Nu...nu din nou! Iar idioteniile tale? smug :-P Fii serioasa Anne! smug
    -De data asta o sa fie mai palpitant! Promit!
    -Bine! Cred ca orice poate fi mai palpitant de cat sa spionam iarbe cum creste!
    -Haideti, atunci!
    Si asa am ajuns noi in fata acelei case, care, chiar daca era construita de 2 ani, parea
    foooarte veche.Toti ne intrebam de ce s-a mutat familia.Trecand de tot si toate, ajungem
    hol.totul e... ba nu e bine! Totul era dat pe jos, peretii erau murdari, nu stiu de
    ce, iar un miros urat...ca de hoit. Nu puteam deduce de unde venea mirosul, dar stiam
    sigur ca era din casa. Ajungem in sufragerie si vedem pe pereti numele vecinilor
    nostri: Alina Popescu, Cristian Popescu si Marian Popescu.Si mai ingroziti am fost
    atunci cand am vazut ca acelea nu erau creioane ci era scris cu sange...de omdejea
    eram foarte speriati, doar ca eu, ca proasta am zis:
    -Daca tot suntem aici, hai sa vedem si etajul.
    Ajunsi acolo se auzea ca si cum cineva batea in calorifer iar pe fundal un geamat
    ingrozitor!
    -Eu nu mai continui! Ma intorc! Zise Sarah.
    -Daca te va prinde?
    -Nu mai stau la discutii! Plec!
    -Cum vrei~!
    Ajungem in fata unei si, cand, deodata, Alexa cazu in cenunchi, cu fata in jos si
    incepu sa planga.Pt. a o ajuta, i-am spus sa se linisteasca si am intrebat-o de ce plange.
    Vazand ca nu raspunde i-am ridicat fata si am vazut ca pe fata avea numai sange
    si atuni a zis
    Ei m-au omorat, iar acum isi ascund vina...
  • 25 Iulie 2012 15:01
    andrei333 a răspuns:
    Statuia clownului
    "Aveam un prieten care avea o prietena ce obisnuia sa fie bona, in timpul ei liber pentru a-si face banii de buzunar. Clientii care apelau la serviciile ie erau bogati si locuiau, de obicei, in care enorme si la marginea orasului. Ei bine, intr-o astfel de casa a si fost ca sa aiba grija de doi micuti.

Asa ca, dupa cum ii era obiceiul innopta la familia respectiva in casa, numai ca acea locuinta avea foarte multe camere si era plina de obiecte decorative destul de ciudate printre care si statuia urata a unui clovn. Partea enervanta era ca tot timpul avea impresia ca respectivul clovn se uita la ea, chiar daca a incecat sa-l ignore. In cele din urma ea a luat telefonul s-a dus in baie, crezand ca statuia o aude, incercand sa ceara voie angajatorilor ei sa ascunda statuia sau sa o acopere cu o patura.

Reactia lor a fost neasteptata:. Ea a luat copilasii si a fugit.

Aceasta legenda a inspaimantat de-a lungul timpului numeroase bone, care au ajuns sa se teama de casele care au astfel de statui ciudate, asa pentru ca legenda spune ca ei ataca in special bone si copilasii Cadavrul din pat
    Un barbat si o femeie au mers in Las Vegas ca sa-i petreaca luna de miere si s-au cazut intr-o camera a unui hotel obisnuit. Cand au intrat in camera acestia au observat ca miroase ciudat. Asa ca, barbatul s-a dus la receptie si a cerut sa fie mutati in alta camera deoarece miroasea foarte urat. Din pacate, managerul si-a cerut scuze si le-a spus ca nu mai are nicio camera libera, in schimb acesta le-a oferit un pranz din partea hotelului si a spus ca o sa trimita pe cineva sa mai faca inca o data curatenie.

Cand cei doi s-au intors de la masa, camera avea acelasi miros. Au sunat din nou managerul care a incercat sa le gaseasca alta cazare si au mai facut inca o data curatenie, insa de aceasta cu produse mult mai puternice. Din pacate mirosul a ramas,...
  • 29 Mai 2012 09:15
    Nuamchefazi12 a răspuns:
    Se facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna, tot eu sunt, sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
    Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.
    Daca mai vrei povesti spune-mi!
    Ti-a placut?
    16 Noiembrie 2012 14:22
    merax a răspuns (pentru Nuamchefazi12):
    Am fost la un baiat si i se misca usa de la baie era cu maicasa s-a dus so incida si nu stiu ce s-a intamplat dar a murit am chemat politia si i-a gasit cadavrul in tro casa din bucuresi era mort sub pat daca nu credeti intrebati fa placut o zi buna si fantomoasa
    30 Decembrie 2012 21:16
    zaharCOLORAT a răspuns (pentru Nuamchefazi12):
    O stiam
    27 Aprilie 2013 00:10
    Nibichan a răspuns (pentru Nuamchefazi12):
    Asta nu ii din anime-ul ghost stories?
    29 Iunie 2013 20:15
    MarDuke1987 a răspuns (pentru Nuamchefazi12):
    Mie mi-a placut si mai vreau big grin
    - Ascunde conversatia (4 răspunsuri)
  • 31 Mai 2012 14:35
    mihaela9 a răspuns:
    Ei, am auzit o poveste de la mama care mie mi-a dat o senzatie infricosatoare... sper sa va placa?
    Mama mea cunostea o batrana, in varsta de vreo 75 de ani, era o femeie ciudata, ea mereu il aducea pe sanata in vorbele ei, orice spunea se termina sau incepea cu cuvantu "dracu" femeia se ducea si la biserica, cu ce folos nu stiu, pentru ca imediat ce iesea zicea incontinu "sa va ia dracu de nenorociti", aceasta avea ganduri Sataniste, ea si cu mama erau prietene apropiate..si mereu cand venea pe la noi ii povestea tot felul de visuri care ea le avea in timp ce dormea... spunea ca i se arata satana in vis si ii spune ca o asteapta, dar ceva era ciudat, de fiecare data cand vb despre asta un zambet lacom ii aparea pe fata, parca i-ar fi placut ceea ce viseaza, mai spunea ca vede cum oamenii mor sfasiati de creaturi trimise de diavol pe pamant. Dupa ce pleca aceasta batranica, mama chema preotul sa-i sfinteasca casa, preotul era curios si mereu o intreba pe maicamea de ce este prietena cu diavolul, mama era o femeie credincioasa, iar batrana una satanista, cum poti fi prieten cu asa ceva?
    Batrana venea la mama odata pe saptamana dar de 2 saptamani nu mai aparea, mama a crezut ca a murit.dar oamenii spuneau altceva. Batrana de fapt chemase o vrajitoare ca sa-i citeasca in carti si sa-i spuna de ce este atat de diferita fata de ceilalti oameni...:
    - Deci, Meteea, pentru ca asa o chema pe batrana, de ce m-ai chemat la tine, presupun ca vrei sa-ti citesc in cartii?
    - Da Calliope, de la un timp am tot felul de vise cu diavolul de fapt nu de la un timp, asa a fost de cand m-am nascut, mama me ail pronunta pe dracu mereu, iar eu am copiat-o de mica si acum sufar si simt ca viata mea ia sfarsit, in vise tot aud cum diavolul ma striga, ma asteapta, sunt sigura ca eu nu voi ajunge in rai, dar vreau sa fiu cu sufletul impacat sis a stiu si eu de ce mi se intampla toate astea.
    - Uite Meteea, esti o batrana foarte curajoasa daca de mica ai infruntat asemenea creatura, eu o sa iti citesc...
    5 Ianuarie 2013 21:25
    Antoniacopiluța a răspuns (pentru mihaela9):
    Deci am ramas fara cuvinte.I don't want to see. s-a ridicat parul pe mine.
  • 31 Mai 2012 14:43
    mihaela9 a răspuns:
    Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa,parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
    Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele,cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
    Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana...
  • 15 Ianuarie 2012 14:59
    BoOmLiike a răspuns:
    35) Intr-o seara Razvan a mers cu iubita lui la discoteca. Acolo s-au intalnit cu inca 2 amici care erau cu iubitele lor. Dupa cateva ore de distractie muzica devenise plictisitoare si aveau dureri de cap. Acasa nu aveau cum sa ajunga caci masinile nu circulau. Mario un amic de al lor care era barman i-ai invitat la el acasa. Pe drum, Razvan s-a uitat la ceas si ceasul indica ora 02:50. L-a intrebat pe Mario daca mai au mult de mers pana la el acasa si i-a raspuns ca mai au de mers 15 minute de mers pe jos de la iesirea din cimitir. Razvan incepuse sa isi inchipuie tot felul de chestii intunecate mai ales ca in urma cu cateva ore vazuse un film de groaza la pc. Au intrat in cimitir si din curiozitate se uita la ceas, se gandeau ca poate s-au uitat ei gresit, Dar Razvan a inceput sa tipe. Andra iubita lui a incercat sa il calmeze si a reusit. Mario l-a intrebat de ce tipa pentru ca nu se intampla nimic. Cei decedati raman decedati, nu se mai trezesc. Razvan le-a spus ca este ora blestemata, dar Mario si ceilalti au inceput sa rada in hohote. Pe Andrei il durea stomacul si s-a dus in spatele unei cruci, dar nu trec mai mult de 30 de secunde si acesta alearga spre restul prietenilor cu pantalonii in vine si tipand ca era ceva in spatele lui si l-a atins pe umar. Au incercat sa il calmeze aratandu-i ca nu e nimic. La un moment dat toti au auzit o fosnitura care provenea din locul de unde venise Andrei. S-au speriat ingrozitor si au indreptat lanternele spre locul de unde se auzise fosnitura (lanternele le luasera de la niste prieteni din discoteca).Din fericire era o bufnita. Andrei a inceput sa rada caci se speriase de o simpla bufnita. Au continuat drumul prin cimitir dar din pacate bateriile lanternelor se terminasera. Nu au trecut nici de mijlocul cimitirului si dupa 5 minute au auzit un tipat cam infundat care venea din spatele lor. Cand s-au uitat sa vada ce s-a intamplat Cristi disparuse. Incep cu totii sa il strige si sa tipe de frica dar in zadar.
    Dintr-odata s-a...
    26 Decembrie 2012 14:27
    BoomLike002 a răspuns (pentru BoOmLiike):
    Tare poveste mersi!
    26 Decembrie 2012 14:28
    BoomLike002 a răspuns (pentru BoOmLiike):
    Tare poveste cam impricosatoare
    3 Ianuarie 2013 19:14
    danieldan123 a răspuns (pentru BoOmLiike):
    Salut imi poti spune de pe ce site ai luat aceasta poveste?
    13 Februarie 2013 23:12
    DidiPuf a răspuns (pentru BoOmLiike):
    Stii ca daca pui copy/paste nu esti tare...straight face
    3 Martie 2013 10:58
    PikaMinion a răspuns (pentru BoOmLiike):
    Ce tare e. happy mie mi s-a parut amuzanta
    13 Septembrie 2013 17:04
    72874 a răspuns (pentru BoOmLiike):
    Frate ma sperii rau de tot!
    16 Ianuarie 2014 19:23
    куηη a răspuns (pentru BoOmLiike):
    Tare. happy
    - Ascunde conversatia (7 răspunsuri)
  • 15 Ianuarie 2012 14:59
    BoOmLiike a răspuns:

36) Intr-o seara 3 prieteni : Alex, Dragos si Teo se jucau cu mingea. Teo a dat din greseala cu mingea in geamul de la parter al unei case unde in urma cu 10 ani murise un militar. Au intrat in acea casa sa recupereze mingea, dar au gasit-o sparta cu un bilet in ea. In bilet scria : Dupa ce voi muri daca cineva va arunca cu ceva in casa mea va fi blestemat cu tot cu martori! Atunci au fugit fara sa mai ia mingea...S-au asezat pe o banca si au inceput sa vorbeasca despre diferite jocuri. Atunci au auzit pe cineva care ciocanea in geamul de la bloc. Usa blocului s-a deschis singura. Dupa putin timp pe prima treapta a scarii au vazut un militar cu jumatate de fata taiata si piciorul la fel. Era plin de sange. S-au speriat si au fugit. Cand s-au uitat militarul disparuse.In acea noapte toti au dormit la Teo. Nu puteau dormi asa ca au aprins calculatorul si citeau glume. Deodata usa s-a deschis si in fata le-a aparut acel militar. Copii au inchis ochii si au inceput sa se roage. Dupa cateva minute au intrat in camera parintii copiilor acestia le-au spus tot dar nu i-au crezut.
    13 Septembrie 2013 17:05
    Chiar este adevarat?
  • 15 Ianuarie 2012 15:00
    BoOmLiike a răspuns:
    37) Strada Coper Black nr 7 era supranumita si strada infernului. Acolo au avut loc cateva accidente groaznice. Acea strada lunga era un adevarat cimitir cu morminte numite case. Nimeni nu indraznea sa intre in casele oamenilor morti nici macar pentru a le lua cadavrul. Acestea erau peste tot : pe strada, in case, masinile erau pline de sange. Miranda era stiuta de toata lumea ca fiind o fata plina de viata si mereu cu zambetul pe buze. Intr-o zi a primit un telefon care a schimbat-o pe veci. : -Alo, alo e cineva acolo?
    A inchis telefonul. Acesta a sunat iar, Miranda a raspuns dar ca de obicei nu zicea nimic. A treia oara Miranda a vrut sa sune inapoi dar a intrat robotul care a zis : Nr format este detinut de o persoana moarta. Imediat dupa incercarea ei a mai fost sunata o data, iar vocea de la acel telefon i-a zis :
    - Ma cauti? Stii cine sunt?
    -Nnnuu
    -Atunci afla! Vino pe strada Coper Black daca vrei sa mai traiesti!
    Miranda a crezut ca era o gluma dar cand a ajuns acolo nu era nimeni in afara de oameni morti si sange. O luase cu fiori. Deodata suna iar telefonul iar vocea ii spune : - Vad ca ai ajuns! Acum intra in casa a carei usa e inscriptionata cu sange de pisica. E deschis special pentru tineMiranda vroia sa plece dar ceva o retinea sa mearga inainte, probabil gandul ca era o farsaA zarit usa si intai s-a uitat la ce scria pe ea. Era scris : Felicitari pentru masina M! Bine ai venit in Iad! Ciudat era ca pe fiecare usa scria cu ceva rosu cate o litera, iar acea usa era singura pe care scria cu sange de pisica. -Buna e cineva aici? In fata ei aparura 5 cadavre pline de sange si cu chipul alb. - Ne cunosti? Miranda incepu sa planga si se gandi mai bine despre cine este vorba si isi aminti de 5 copii care se jucau pe strada Coper Black cand aceasta era una normala. Ea abia isi luase carnetul si isi invitase prietenii la o tura cu noua ei masina. Inainte de aceasta tura fusesera la o petrecere, iar ea era beata si i-a calcat pe cei 5 copii. Fantomele lor s-au...
  • 15 Ianuarie 2012 15:01
    BoOmLiike a răspuns:
    Era odata 2 prietene de ale mele. ele se intorceau de la gradinita si pe drum vad niste gratii care se deschid si se inchid singure.si se vedeau doi ochi rosii si stralucitori. ele au fugit.si le zicea:veniti la mine nu va fie frica.asa s-a intamplat cam vreo 5 zile a 6a zi ele coboara.si se vede ceva rosu. gratiile aproape se inchideau si ele cand au vazut au fugit repede pana nu se inchideaude tot.cand am crescut si eu mai mare...ne-am dus:eu,prietena mea, eusebiu, inca o prietena si un prieten.dar numaii ca era fantana nu mai erau gratiile.dar, tot asa se vedeau ochii rosii.eusebiu prietenul nostru arunca cu o piatra mareeeee.se aude ca si cum ai dat la cineva in cap.si dupa aceea zice o voce furioasa din fantana: ba ba vino la mine.noi toti am fugit repede de acolo dar, elena, nu stia ce se intampla si cand s-a uitat si ea in fantana si s-a auzit vocea nea intrecut cu vreo 1m.si nu exagerez deloc
  • 15 Ianuarie 2012 15:01
    BoOmLiike a răspuns:
    Intr-o zi eram pe net pe spectrulrealitati.com si citeam povesti de groaza(sunt amatoare).
    Dupa ce am citit o poveste despre nu stiu ce fata, m-am uitat sa vad de cate pers. a fost citita.
    a fost citita de 666 de persoane m-am speriat un pic.
    Cand am vrut sa dau si la alta poveste s-a auzit un zgomot si sa aprins televizorul, m-am speriat pentru ca la tv era un film alb-negru cu nu stiu ce fantoma.
    Cand am vrut sa sting televizorul s-a luat curentul.
    In noaptea aceea am visato pe fata din povestea citita.
    Deatunci nu am mai intrat pe spectrulrealitati o luna dar acum intru din nou.
  • 15 Ianuarie 2012 15:05
    BoOmLiike a răspuns:
    Daca cititi aceasta poveste s-ar putea sa vi se para SF dai reala, chiar mie mi santamplat...deci,eu si cu o prietena am devenit brusc interesate de magie. fara vreun motiv anume, pur si simplu dintrodata.Am inceput sa studiem si sa citim,ne interesa in mod special
    magia neagra,necromantia si demonologia(adica cele care se ocupa cu invocarea mortilor si a demonilor).Ne descurcam destul de binisor si neam zis ca am vrea sa incercam ceva nou,si ce nea venit noua in minte, sal invocam pe Lucifer, unul dintre cei mai periculosi de-
    moni care au existat vreodata.Am reusit cu brio sal invocam, dar povestea incepea sa ia o intorsatura mai putin placuta cand demonul a inceput sa tot incerce sa se razbune pe noi(inca n-am gasit motivu).
    Intro dimineata ma pregateam sa plec deacasa ca sa ma intalnesc cu prietena mea.Am intrat in hol, langa oglinda.Tocmai vroiam sa ies din casa cand am simtit deodata doua maini reci si foarte puternice cum ma strangeau din spate, de gat.Cred ca nu-i nevoie sa
    mentionez cat de tare m-am speriat, mai ales ca mainile strangeau tot mai tare pana cand incepeam sa raman fara aer. Fara sa vreau am miscat ochii spre iglinda.Ma vedeam,e adevarat, dar se presupunea ca in spatele meu ar fi trebuit sa fie cineva care ma strangea de
    gat, nu? Ei bine in spatele meu nu era absolut nimeni.Pentru ca eram obisnuita cu chestii din astea mai "dark" mi-am dat seama din prima ce se intampla si ce era in spatele meu.Ma strans de gat tot mai tare pana cand s-a oprit brusc, tocmai cand credeam ca mi-a sunat ceasul.
    Am cazut pe jos si atunci o intrat in casa prietena mea care ma asteptase prea mult si a venit sa vada ce s-a intamplat.Cand o intrat in casa so socat.Din gura imi picura sange.Am stiut amandoua ce se intampla.Treaba era grava, dar nu sa mai intamplat nimic o vreme
    destul de indelungata.Nu mai banuiam nimic,credeam ca totul se sfarsise, pacat ca m-am inselat.
    Stateam intr-o seara in fata oglinzii, prietena mea ramasese peste noapte la mine.Ma periam si am...
    18 Iulie 2012 15:42
    CorinaaM a răspuns (pentru BoOmLiike):
    Chiar asta s-aintamplat? raised eyebrows nu prea cred...W@ever, cum s-a terminat totul? Huh?
  • 15 Ianuarie 2012 15:05
    BoOmLiike a răspuns:
    Entru inceput va zic ce am patit in urma cu cativa ani.
    Era anul 2005 am plecat in Bistrita la o Femeie care mi-a vandut mie garsoniera sa.
    Trebuia sa ma duc cu tata sa o ajut sa faca o mini camera pentru boiler si sa puna gresie in baie, nu puteam sa o refuz.
    Cand am ajuns in casa in care locuia, m-am simtit ciudat de parca ma privea cineva.
    Nu am dar prea multa importanta
    Casa parea a fi destul de veche.
    Prima zi am stat de vorba si noaptea m-am culcat.
    Aveam doar un singur pat asa ca am dormit cu tata in pat.
    A doua zi dimineata am inceput sa punem gresia in baie, eu am cunoscut baieti si fete eram in centrul atentiei in sat.
    Cum ieseam pe strada auzeam batranii la poasta baietul asta e di la Bucuresti.
    Am cunoscut pe o fata si se lauda la toate prietenele ei ca are un prieten de la Bucuresti, dar astea nu conteaza.
    Dupa ce s-a facut seara am facut un dus rapid si am intrat in casa.
    tata s-a culcat iar eu citeam o carte "profetii de le celestine pe urmele celei de-a 10 viziuni parca se numea, ", la un
    moment dat se face un frig infernal. De la 30 de grade celsius care erau in casa scazuse sub minus. La fel, am gasit
    explicatia ca s-a facut frig din cauza ca eram situati pe munte, frigul a tinut mai putin de 10 secunde si revenit la loc
    caldura, era sa ut, stateam cu fata la soba, iar cand a venit frigul de la 30 cm distata e soba iesea un abur de nicaieri,
    m-am speriat m-am uitat in spatele sobei, pe soba, in soba dar nimic, soba nu functiona de ani de zile, la asta nu am gasie
    explicatie.
    nu am mai dat importanta si m-am culcat.
    Urmatoarea seara am pornit un radiocasetofon de pe vremuri, il gasisem prin garaj sau grajd nici nu stiu ce era.
    La fel, nu imi era somn, daca eram obisnuit sa stau treaz pana pe la 3-4 dimineata, asa ca m-am apucat sa citesc.
    DUpa 10 minute eram foarte concentrat asupra cartii si incepe sa se miste cele 2 usi cu putere si auzeam tipete in mintea
    mea, dar mi se racise umarul drept iar cand am intors privirea in dreapta (se afla o usa)...
    14 Septembrie 2013 09:12
    Mi se face friiiica! broken heart((
    6 Februarie 2014 09:40
    lady2004 a răspuns (pentru 72874):
    La noapte, nu cred ca mai dorm!cryingcryingcrying
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • 28 Octombrie 2012 11:08
    Sedan12 a răspuns:
    Eram odata pe strada cand a aparut Elodia... atunciam plecat acasa pe drum m-am intalnit cu Cioaca cand nu mai stiam se sa fac am gasit 10 lei m-am dus la cofetarie, am mancat un foret noire apoi m-am dus acasa, m-am culcat. buhuuuuuuuuuuu sa fim mai de haloween nu mai puneti povesti panarame
  • 3 August 2012 15:38
    casian007 a răspuns:
    Adynutza7 am intrat pe un sait si cand l-am deschis mi-a amparut un chip palid si mi-a scris pe pc vei muri cand mai intri pe site.
    13 August 2012 18:52
    Al3309 a răspuns (pentru casian007):
    Cum se numeste siteul?
    11 Mai 2013 18:35
    LoveShuffleBoy a răspuns (pentru casian007):
    Cum se numea site-ul?
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • |< <
    1 - 30 (din 64)
    > >|